Pondělí, 6 února, 2023
Home NWO Mezinárodní konflikty OBRÁZKY: Řecká hranice v plamenech, když ji zkouší prorazit migranti

OBRÁZKY: Řecká hranice v plamenech, když ji zkouší prorazit migranti

Objevují se dramatické obrázky a videa ohňů planoucích podlé řecko-turecké hranice, jelikož migranti podle Řeků s pomocí Turků a se zbraněmi od nich se neustále snaží si prorazit cestu.

Evropská unie, včetně Velké Británie, do islamistické vlády v Ankaře nalila miliardy eur ve snaze přesvědčit ji, aby migrační krizi udržela pod mírnou kontrolou, která trvala od té doby, kdy statisíce ilegálů v roce 2015-16 hranice překročily přes moře.

Tato dohoda se zhroutila na konci února 2020, jelikož turecký prezident Recep Tayyip Erdogan migrantům oznámil, že mají volno k přechodu z jeho země do Evropy, což byl zjevně trest pro Západ, když pochybil tím, že neposkytl dostatečnou podporu jeho invazi do Sýrie, která uvízla na střetech jeho sil se silami syrské vlády podporovanými Ruskem v provincii Idlib.

Řecká pohotovostní policie bojuje s migranty podél řecko-turecké hranice ve vesnici Kastanies 6. března 2020. (Photo by ANGELOS TZORTZINIS/AFP via Getty Images)

Řecká pohotovostní policie bojuje s migranty podél řecko-turecké hranice ve vesnici Kastanies 6. března 2020. (Photo by ANGELOS TZORTZINIS/AFP via Getty Images)

Migrant vrhající kameny na řecký požární vůz, když migranti během střetů mezi nimi a řeckými pohraničníky založili pod plotem požár u pohraničního přechodu Pazarkulke, 6. března v Erdine v Turecko. (Photo by Chris McGrath/Getty Images)

„Buďme si upřímní, teď už je migrační dohoda mezi EU a Tureckem mrtvá,“ řekl v interview se CNN řecký ministerský předseda Kyriakos Mitsotakis.

„A mrtvá je proto, že Turecko se, kvůli tomu, co jak dopadlo v Sýrii, rozhodlo naprosto tu dohodu pošlapat,“ dodal.

Ministerský předseda Mitsotakis tureckou vládu obvinil, že „těmto lidem systematicky pomáhá jak s pozemním, tak námořním přechodem do Řecka,“ sliboval ale, že „Evropa se nenechá tímto problémem Tureckem vydírat.“

Migranti na turecko-řecké hranici v tureckém Pazarkule na řeckou policii vrhají slzný plyn, pátek 6. března 2020. (AP Photo/Felipe Dana)

Řecký hasič během střetů mezi migranty a pohotovostní policií stojí mezi oblaky slzného plyny na řecko-turecké hranici, vesnice Kastanies 7. března 2020.  (Photo by ANGELOS TZORTZINIS/AFP via Getty Images)

Řecká policie během střetů na řecko-turecké hranici střeží pohraniční plot, zatímco na turecké straně se houfují migranti, v Kastanies v regionu Evros v sobotu 7. března 2020. (AP Photo/Giannis Papanikos)

Migranti vykřikují slogany při demonstraci na turecko-řecké hranici v nárazníkové zóně u přechodu Parzakule v Edirne v Turecku, 6. března 2020.  (Photo by BULENT KILIC/AFP via Getty Images)

Migranti demonstrují na turecko-řecké hranici v nárazníkové zóně u přechodu Parzakule v Edirne v Turecku, 6. Března 2020. (Photo by BULENT KILIC/AFP via Getty Images)

Migranti demonstrují na turecko-řecké hranici v nárazníkové zóně u přechodu Parzakule v Edirne v Turecku, 6. Března 2020. (Photo by BULENT KILIC/AFP via Getty Images)

Sociální média poskytují určité náznaky, jak napjatá je situace na řecké hranici, kdy video, co údajně ukazuje tureckou policii pálící slzný plyn přes hranici na řeckou policii – v reakci na což Řekové pálí slzný plyn zase na Turky – a těžce vyzbrojení vojáci z obou stran shlíží k pohraničnímu plotu, jelikož ti hlídkují o pár metrů dál.

Historie vztahů obou těchto zemí, nebyla zatím nikdy moc snadná, kdy Řekové to, co je teď základním tureckým územím, obývali přes tisíc let, než tam přišli Turci, a Řekové nadále v Turecku tvořili velkou menšinu až do 20. let minulého století, kdy s jejich přítomností skoncovala kombinace války, genocidy a výměny populace.

Turci neustále svého menšího souseda až do dnešních dnů ohrožují a vznáší nároky na četné řecké ostrovy a pravidelně porušují řecký vzdušný prostor a jeho teritoriální vody, kdy k takovým incidentům dochází několik set krát i několik tisíc krát každý rok.

(Photo by ANGELOS TZORTZINIS/AFP via Getty Images)

JACK MONTGOMERY

7 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/07/pictures-greek-border-flames-migrants-keep-trying-break-through/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

Most Popular

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

Jak by vypadala inflace v ekonomice skutečného volného trhu

Není nic podstatnějšího než výchozí předpoklad Bernankeho sledujícího situaci s nasliněným prstem ve vzduchu, že centrální banka Fed potřebuje polštář 200 bazických bodů...

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x