Neděle, 5 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Orbán: Pro multikulturalismus není v Maďarsku místo

Orbán: Pro multikulturalismus není v Maďarsku místo

Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán vrátil úder svým západoevropským kritikům jasným prohlášením, že v jeho zemi pro multikulturalismus není místo.

Tato nová prohlášení pochází z interview Orbána s francouzským politikem Philippe de Villiersem a je součástí nově vydávané knihy – Vytrhl jsem nitku lží a celý frak se rozpáral – jak uvádí tiskové prohlášení kanceláře maďarského ministerského předsedy.

„Naše odpůrce nejvíce pobuřuje fakt, že v naší ústavě je napsáno, že Maďarsko má křesťanské kořeny; že v něm není místo pro multikulturalismus; že dítě má právo na matku a otce; a že náš národ má právo hájit své hranice – které jsou zároveň hranicemi Evropské unie,“ zjišťuje maďarský ministerský předseda.

Orbán rovněž říká, že mu dělá starosti štěpení Evropské unie až její potenciální rozpad, kdy si všímá toho, jak se Evropa dělí mezi ty, kteří se „islamizují“, a ty, kteří si přejí tomu vzdorovat.

„Jestli nás budou nutit, abychom přijali migrační pakt OSN nebo rozhodnutí Evropské komise, které nás tudíž začlení do jejich Západní politiky poddajnosti, tak nelze rozpad vyloučit,“ varoval.

Maďarská vláda byla establishmentem Západní Evropy opakovaně kritizována za její pohraniční politiku stejně jako za kampaň proti vlivu maďarsko-amerického levicově liberálního miliardáře George Sorose a jeho sítě neziskovek.

Tato kampaň proti Sorosovi uvedeného miliardáře už dohnala k přemístění Nadace otevřené společnosti do Berlína, přičemž se ještě pokouší přemístit část své Středoevropské univerzity z Budapešti do Vídně.

Nedávno členové seskupení Evropských lidových stran (EPP) v Evropském parlamentu, jehož je členem i Orbánova strana Fidesz, toto seskupení vyzývali, aby jeho stranu vyloučilo.

Výzvy za toto vyloučení přišly po mnoha hlasech z EPP hlasujících za spuštění řízení proti Maďarsku podle Článku 7, které by mohlo vést k potenciálním sankcím.

I přes tuto kritiku některých jiní Orbána vyzývají, aby se k nim přidal, včetně populistického rakouského vicekancléře a vůdce Strany svobody Heinze-Christiana Stracheho.

Také italský populistický místopředseda vlády a ministr vnitra Matteo Salvini vyvíjí úsilí ukout s Orbánem stejně jako s konzervativní stranou Zákona a spravedlnosti (PiS) v Polsku, jíž Orbán také poskytuje podporu, silné vztahy.

Dean Mouhtaropoulos/Getty

10 Mar 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/03/10/orban-no-place-for-multiculturalism-in-hungary/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

Jak by vypadala inflace v ekonomice skutečného volného trhu

Není nic podstatnějšího než výchozí předpoklad Bernankeho sledujícího situaci s nasliněným prstem ve vzduchu, že centrální banka Fed potřebuje polštář 200 bazických bodů...

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x