Pondělí, 6 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace OSN zuří, neboť stovky do Evropy mířících migrantů byly na moři zastaveny...

OSN zuří, neboť stovky do Evropy mířících migrantů byly na moři zastaveny a vráceny do Libye

KÁHIRA (AP) – Libyjská pohraniční stráž v uplynulých 24 hodinách zachytila u středomořského pobřeží této země přes 400 do Evropy směřujících migrantů a vrátila je zpět do metropole Tripolis, uvedla v neděli agentura OSN pro migraci.

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) tweetnula, že v soboty byly zachyceny tři čluny s 301 migranty a vráceni do Tripolisu. Dalších 105 migrantů ve dvou člunech zachytili v neděli.

Uvádí se, že většina migrantů byla převzata zádržnými centry v Libyi, kde panují „závažné obavy o jejich bezpečnost.“

Některým z migrantů se podařilo z míst vylodění uniknout, jelikož čluny se vrátily zpět na moře, uvedlo IOM.

„To je nepřijatelné, aby se s tím pokračovalo i přes opakované výzvy, aby se skoncovalo s vracením zranitelných lidí do zadržení a k zneužívání,“ řekla mluvčí IOM Safa Msehli.

Libye, která po povstání z roku 2011, jež svrhlo a zabilo dlouhodobého diktátora Muamara Kaddáfího, upadla do chaosu, se stala hlavním tranzitním bodem pro africké a arabské migranty prchající před válkou a chudobou do Evropy.

Většina migrantů podniká smrtonosnou cestu na špatně vybavených a nebezpečných gumových člunech. IOM předtím tento měsíc řekla, že úmrtnost migrantů, kteří se pokusili v minulosti překročit Středozemní moře, od roku 2014 přesáhla „chmurný milník“ 20 000 mrtvých.

V posledních letech uzavřela Evropská unie partnerství s pobřežní stráží a s dalšími libyjskými silami, aby tento příliv migrantů zastavily.

Skupiny lidských práv říkají, že tyto snahy ponechaly migranty na milost a nemilost brutálním ozbrojeným skupinám nebo je uzavřela do příšerných a přecpaných zádržných center, kde není dost adekvátního jídla a vody.

EU se letos shodla, na skoncování s operací proti pašerákům migrantů pouze s nasazením sledovacích letadel s tím, že místo nich nasadí vojenské lodi, aby se zaměřily i na dodržování všeobecně porušovaného zbrojního embarga, které se považuje za klíčové k utlumení neustávající libyjské války.

ANGELOS TZORTZINIS/AFP/Getty

BREITBART LONDON

15 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/15/un-angry-after-hundreds-of-europe-bound-migrants-stopped-at-sea-returned-to-libya/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Polští konzervativci zlořečí pokusu EU uchvátit kontrolu nad lesy

EU se ve svém posledním uchvacování moci pokouší převzít kontrolu nad lesy všech zemí. Komise Evropského parlamentu pro životní...

Německo uvažuje o přesměrování proti-uhelných ‚Zelených‘ dotací do výroby zbraní

Německo v současnosti uvažuje o nižším zaměření na ten dlouhý humbuk ‚Zelených‘ iniciativ, neboť se chvatně snaží vystupňovat zaostávající obrannou výrobu, když nedávno...

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x