Pondělí, 27 března, 2023
Home Nezařazené P. C. Roberts: O čem je severokorejská krize?

P. C. Roberts: O čem je severokorejská krize?

(foto: Wikimedia Commons)

 

Severokorejská krize je washingtonská inscenace. Severní Korea byla naposledy ve válce v letech 1950 – 53. Severní Korea nikoho nenapadla a nikam nevtrhla za posledních 64 let. Severní Korea nemá vojenskou sílu na to, aby napadla zemi jako Jižní Korea a Japonsko, které je chráněno Spojenými státy. Navíc Čína by Severní Korei nedovolila válku začít.

Co tedy stojí za démonizací Severní Korei médii a Trumpovou vládou?

Jde o stejnou démonizaci, jako v případě Íránu. Íránská „hrozba“ byla inscenace, použitá jako záminka pro rozmístění základen pro anti-balistické střely na hranicích s Ruskem. Anti-balistická střela- (ABM) je určena pro zadržení a zničení jaderně vybavených mezikontinentálních balistických střel a zabránění jim zasáhnout cíl.

Washington tvrdil, že anti-ABM základny nebyly nasměrované proti Rusku, nýbrž měly sloužit k ochraně Evropy před Íránskými jadernými střelami. Bezstarostní Američané tomuto možná věřili, ale Rusové jistě nikoli, jelikož Írán nevlastní ani mezikontinentální balistické střely, ani jaderné zbraně. Ruská vláda dala jasně najevo, že Rusko chápe, že americké základny jsou nastavené pro zabránění ruské odvetě v případě washingtonského prvního úderu.
Čínská vláda rovněž není hloupá. Čínské vedení chápe, že důvodem pro severokorejskou krizi je, aby měl Washington záminku rozmístit protibalistická stanoviště u čínských hranic.

Jinými slovy, Washington vytváří štít proti jaderné odvetě ze strany Ruska i Číny po americkém jaderném úderu proti oběma zemím.

Čína byla ve své odpovědi na Washingtonské úsilí ráznější, než byli Rusové. Vyžadovala, aby USA okamžitě přestaly rozmisťovat střely v Jižní Korei.

Aby byli Američané dále drženi v omylu, nazývá Washington nyní anti-ABM střely THAAD (Terminal High Altitude Area Defense). Čína chápe, že THAAD nemá zcela nic co do činění se Severní Koreou, která sousedí s Jižní Koreou a je tedy pro ni bezvýznamné napadat Jižní Koreu mezikontinentálními střelami.

THAAD jsou v Jižní Korei namířené proti čínským odvetným silám. Jedná se o součást příprav Washingtonu jaderně zaútočit na Rusko i Čínu s minimálními důsledky pro USA, ačkoli Evropa by byla jistě kompletně zničena a THAAD či anti-ABM jsou bezvýznamné proti ruským jaderným střelám s plochou dráhou letu a proti ruským leteckým silám.

Žádná říše se nikdy nestarala o osud svých vazalů. Pro Washington je spíš důležitá světová nadvláda.

Otázkou je: když Rusko a Čína pochopí, že se Washington připravuje na preemptivní jaderný úder proti nim, aby odstranil to, co mu překáží ve svévolném počínání, budou tam tyto dvě země sedět a čekat na první úder?

Zdroj: http://www.paulcraigroberts.org/2017/05/03/n-korean-crisis-really/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x