Pondělí, 27 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Pákistán odsoudil profesora k smrti za ‚rouhání‘ k islámu

Pákistán odsoudil profesora k smrti za ‚rouhání‘ k islámu

MULTAN, Pákistán (AP) – Pákistánský soud v sobotu odsoudil muslimského profesora za rouhání, kdy rozsudek smrti byl údajně za šíření anti-islámských idejí.

Junai Hafeez byl šest let ve vazbě, kde čekal na soud. Většinu toho času strávil v samovazbě, protože by jinak, kdyby ho drželi mezi obecnou populací vězňů, byl nejspíš zabit, hlásila místní média. Sobotní proces byl kvůli obavám z bezpečnosti veden uvnitř vězení, kde byl Hafeez držen.

Advokát obhajoby Shahbaz Gormani řekl, že jeho klient byl odsouzen nesprávně a že se proti verdiktu odvolá.

Kontroverzní pákistánský zákon o rouhání znamená automatický trest smrti pro každého, kdo je obviněn z urážky Boha, islámu nebo náboženských osobností.

Ač úřady budou ještě muset trest smrti za rouhání vykonat, tak i pouhé obvinění může způsobit bouře. Jak domácí, tak mezinárodní skupiny lidských práv říkají, že obvinění z rouhání se často používají k zastrašování náboženských menšin a ke stanovování osobních skóre.

Guvernéra Pandžábu zabil v roce 2011 jeho vlastní ochrankář poté, kdy hájil křesťanskou ženu Aasiu Bibi, která byla obviněna právě z rouhání.

V lednu byla osvobozena poté, co strávila osm let v cele smrti v případě, který přilákal pozornosti mezinárodních médií. Neboť se potýkala s hrozbami smrtí od islámských extremistů, tak po propuštění uprchla do Kanady, aby se tam v květnu přidala ke své dceři.

Hafeez byl zatčen v roce 2013 za údajné vystavení rouhačského obsahu, když navštívil univerzitního učitele ve městě Multan.

Prokurátor Athar Bukhari řekl, že Hafeez strávil tři roky ve Spojených státech v rámci speciálního programu pro pákistánské vyučující.

Prokurátor řekl, že vyšetřovatelé z Hafeezova notebooku po jeho zatčení získali proti-náboženské materiály.

Hafeez v sobotu také kromě trestu smrti dostal ještě pokutu půl milionu pákistánských rupií (přes 3 200 $).

MUSTAFA OZER/AFP via Getty Images)

BREITBART LONDON

21 Dec 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/12/21/pakistan-sentences-professor-death-blasphemy-against-islam/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Promigrační syrská aktivistka tvrdí, že žít v německém Sasku je horší než syrská občanská válka

„Snášet rasismus v Sasku je horší než každodenní válku v Sýrii.“ Německá spolková země Sasko je v Německu jednou z nejskeptičtějších k imigraci...

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie

Politolog Sergio Velasco v eseji pro The European Conservative mluvil s prominentními americkými a evropskými konzervativci o tom, proč se rozhodli přesídlit do Maďarska.

Most Popular

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x