Pondělí, 27 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Papež František bude ve Vatikánu sloužit ‚mši za migranty‘

Papež František bude ve Vatikánu sloužit ‚mši za migranty‘

ROME — V pondělí 8. července bude papež František sloužit „mši za migranty“, aby připomněl šesté výročí své návštěvy na Lampeduse v roce 2013.

„Jako připomínku 6. výročí své návštěvy Lampedusy bude v pondělí 8. července v 11:00 h v Bazilice Svatého Petra Svatý Otec Papež František sloužit mši za migranty,“ uvedlo v pondělí vatikánské komuniké.

Oznámení této papežovy mše přichází jen pár dnů po významném střetu mezi italskou populistickou vládou a německou neziskovkou Sea-Watch, která se ilegálně vlámala na Lampedusu, aby zde vyložila 42 afrických migrantů, které vezla. Plavidlo této neziskovky bylo následně zabaveno a kapitánka lodi Carola Rackete byla uvězněna.

Vatikán uvedl, že této papežské mše příští týden se zúčastní asi 250 lidí, „mezi nimi budou migranti, uprchlíci a ti, kdo se věnují zachraňování jejich životů.“

Vatikán rovněž zdůraznil, že tato mše bude soukromá a nebude otevřená pro žurnalisty či jiné, kteří nebyli pozváni.

„Účast na této mši, jíž bude předsedat papež na svaté stolici Svatého Petra, bude jen pro ty osoby, které pozvala sekce migrantů a uprchlíků Dikasterie k propagaci integrovaného lidského rozvoje, které svatý otec organizování této akce svěřil,“ uvádí komuniké.

„Ač vatikánská média poskytnou z této mše živé vysílání, tak přítomnost tisku v této bazilice se nepředpokládá,“ dodává text.

„Svatý otec si přeje, aby tento okamžik byl připomínkou a dost možná i rozpomenutím se na to, kolik ubožáků ztratilo své životy při útěku před válkou a bídou a tím povzbudit ty, kteří za ně den za dnem bojují, aby vydrželi a ty migranty a uprchlíky doprovázeli a vítali,“ uvádí se v prohlášení.

Podobnou „mši za migranty“ papež ve Vatikánu sloužil už před rokem, aby připomněl páté výročí jeho návštěvy Lampedusy, což naznačuje, že pontifik si asi přeje z toho udělat každoroční výroční záležitost.

Františkovo upozorňování na migranty se stalo charakteristické pro jeho 6letý pontifikát, během nějž se snaží „změnit smýšlení“ o imigraci.

TIZIANA FABI/AFP/Getty Images

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

1 Jul 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/immigration/2019/07/01/pope-francis-to-celebrate-mass-for-migrants-in-vatican/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Promigrační syrská aktivistka tvrdí, že žít v německém Sasku je horší než syrská občanská válka

„Snášet rasismus v Sasku je horší než každodenní válku v Sýrii.“ Německá spolková země Sasko je v Německu jednou z nejskeptičtějších k imigraci...

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie

Politolog Sergio Velasco v eseji pro The European Conservative mluvil s prominentními americkými a evropskými konzervativci o tom, proč se rozhodli přesídlit do Maďarska.

Most Popular

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x