Pátek, 31 března, 2023
Home Nezařazené Pochybné video uříznutí Foleyho hlavy vede k větší tyranii: Britská vláda dále...

Pochybné video uříznutí Foleyho hlavy vede k větší tyranii: Britská vláda dále omezí svobodu slova

Není tomu ani týden, kdy po objevení nesmírně podezřelého videa, které mnozí zavrhují jako podvrh, oznamuje britská vláda plány na realizaci větší tyranie.

Toto video, popsané jako příliš grafické pro YouTube a Twitter ve skutečnosti však uříznutí hlavy fotožurnalisty Jamese Foleye provedené ISIS, ani neukazuje. I přes to korporátní média a vlády Spojených států a Spojeného království toto video charakterizovaly jako groteskní filmový škvár zasluhující si násilnou vojenskou reakci a porušení syrské národní suverenity.

http://www.youtube.com/watch?v=qUalgS32qC0&feature=player_embedded

Z dnešního Irish Times:

Ministryně vnitra Theresa May řekla, že připravuje nový zákon k potýkání se s islamistickými militanty doma a k zamezení, aby odcházeli bojovat do zahraničí, s dodatkem, že Británie má před sebou dlouhý zápas proti „smrtonosným extremistickým ideologiím.“

„Tento zápas budeme podstupovat mnoho let a nejspíš po desetiletí. Musíme si tedy udělit všechny legální pravomoci, které potřebujeme, abychom měli navrch,“ napsala May do novin Daily Telegraph.

Ač podrobnosti ještě budou muset být potvrzeny, tak paní May už řekla, že tyto nové pravomoci by měly být konstruovány k omezení militantního chování, k zákazům zapojování se do skupin kázajících násilí, a k požadavkům, aby věznice, vysílající média, školy a university přijaly větší roli v boji proti radikalizaci muslimů.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou na eshop.reformy.cz

Jinými slovy britská vláda bude rozhodovat, co je vhodné chování, ke které skupině Britů se připojovat, co lze vysílat v médiích, a o čem lze diskutovat ve školách a na universitách.

Navržený zákon bude dodatkem k Části 44 britského Zákona o terorismu. Ten policii dovoluje rozhodovat se, kdo je terorista, a uděluje jí pravomoc prohledávat a zadržovat občany. Tohoto zákona se ovšem pravidelně používá proti mírumilovným a zákonným protestujícím.

Británie už zavedla četné další restriktivní zákony. V roce 2000, už před útoky z 11.9 v Americe a před útoky července 2005 v Londýně schválila Británie Zákon o terorismu 2000, který činí přečin i ze sbírání a vlastnění informací, kterých by nejspíš mohli využít teroristé. Zákon o terorismu z roku 2006 pak činí přečin i z „glorifikace“ terorismu.

Británie už také déle než sto let využívá systém D-Nót. Tyto nóty jsou příkazy zneužívané k cenzuře tisku na základě národní bezpečnosti. D-Nót se běžně používalo k politickým účelům. Např. v říjnu Britský ministerský předseda hrozil, že použije D-Nót proti novinám, které neprojeví patřičnou míru „sociální odpovědnosti“ při referování o NSA a jejímu britskému protějšku Vládnímu komunikačnímu ústředí GCHQ.

Eric Margolis: Dejte pozor na podezřelé video uříznutím hlavy Foleymu

Británie je pouze první zemí, která účelově kořistí z údajného uříznutí hlavy Jamesy Foleymu k zavedení domácích opatření. I jiné země včetně Spojených států se bezpochyby přidají. US využívá tohoto pochybného incidentu k oznamování, že brzy začne vojenskou operaci proti ISIS v Sýrii.

V sobotu bývalý žurnalista Toronto Sun Eric Margolis Foleyho incident zpochybňoval.

„Opravdu Foleymu hlavu uřízli? To je těžko říci. Už nás v posledních desetiletích krmili tolika podvrhy vládní válečné propagandy – od kuvajtských děťátek vyházených z inkubátorů po ukryté Saddámovy atomovky – že musíme být velice opatrní,“ píše Margolis.

Tento žurnalista se ptá, zda je „to zrežírované pobouření nad Foleyem jen mediální předehrou k přímé US intervenci do Sýrie, kde Washingtonem podporování džihádisté prohrávají? Je to velice matoucí. V Iráku jsou ISIS démoničtí teroristé. Ale za hranicí v Sýrií, jsou na naší straně, kde bojují proti „teroristickému“ režimu Bashara Assada.“

Avšak Margolisovi bývalí kolegové řádně protlačují vládní povídačku, že Foleymu byla hlava uříznuta, i přes téměř naprostou absenci důkazů, a dláždí cestu k zase další US vojenské intervenci na Středním východě.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: globalresearch.ca

Čtěte také:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Washington ví, že bez pomoci USA prohrajeme a padne-li Bachmut, bude mě veřejnost tlačit k míru, lamentuje Zelenskyj

Prezident Volodymyr Zelenskyj i přes povídačku o strategické bezvýznamnosti Bachmutu prohlásil, že dojde-li v něm k porážce, tak to povede jak mezinárodní komunitu, tak...

Mezinárodní právo zemřelo před 24 lety, duch Srbska je však nezlomen, odsoudil srbský prezident USA a NATO

„Nenecháme své děti na pospas nikomu a nikdy nezapomeneme na všechny ty zabité při bombardování NATO,“ řekl Vučić. Mezinárodní...

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
14
0
Would love your thoughts, please comment.x