Pátek, 3 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Pokroková Británie jmenuje svoji první soudkyni v hidžábu

Pokroková Británie jmenuje svoji první soudkyni v hidžábu

Spojené království poprvé ve své historii jmenovalo muslimku oblékající se do hidžábu, aby sloužila jako zástupkyně okresního soudce.

Raffia Arshad, 40letá pákistánská britská muslimka, která už 17 let praktikuje jako advokátka, byla minulý týden jmenována zástupkyní okresního soudce okruhu Midlands. Nyní tato nově jmenovaná soudkyně říká, že chce takto nově pro sebe získané platformy využít, „aby zařídila, že hlas diverzity bude už konečně slyšet hlasitě a jasně,“ píše Metro UK.

Co to přesně znamená, nikdo opravdu neví.

Ač byla Arshad v britské společnosti jmenována do tak prestižní pozice, tak je stejně zjevně přesvědčená, že Britové jsou rasisté. Tvrdí, že je „občas i každodenně“ obětí diskriminace a předsudků.

Tato nově jmenovaná soudkyně, vychodila Grammar School (nějako jako naše gymnázium) v Západním Yorkshiru a pak se stala prvním členem její rodiny, který nastoupil na univerzitu.

Arshad během své kariéry, která začala v roce 2004, kdy byla jmenována do Komory rodinného práva v St. Mary, řešila případy, které se týkaly mrzačení ženských genitálií, nucených manželství a dalších otázek, které měly vztah k islámskému právu. Také napsala knihu zvanou Islámské rodinné právo.

Judy Claxton a Vickie Hodges – obě advokátky z Komory St. Mary – Arshad k jejímu historickému jmenování gratulovaly se slovy: „Raffia otevřela muslimským ženám cestu úspěchu v právu a advokacii a neúnavně ve své profesi pracovala na posilování rovnosti a diverzity.“

„Teď je to na mně, abych se stala jejich hlasem, abych zajistila, že hlas diverzity bude slyšet hlasitě a jasně a že dolehne do patřičných míst,“ řekla Arshad.

By Arthur Lyons 29 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/uk-appoints-its-first-hijab-wearing-judge/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x