Pátek, 24 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Popírání vlastní kultury je „trapná sebe-nenávist“

Popírání vlastní kultury je „trapná sebe-nenávist“

Ta nedávná reklama SAS, která vyvolala tolika pobouření (odkaz na článek o ní je dole) přiměla proslulého švédského spisovatele Hermana Lindqvista, aby úplně rozcupoval ten reklamní škvár, co pokrokově a politicky korektně tvrdil, že nic takového jako Skandinávská kultura neexistuje a že veškerá Skandinávská kultura byla ukradena od jiných kultur.

Lindqvist v úvodníku pro švédský deník Dagens Nyheter tvrdí, že SAS nemá ani ponětí, co to historie země je. Lindqvist napadá tu poslední reklamu SAS, kde tato „uvědomělá“ letecká společnost pronáší chmurné prohlášení, že nic unikátně skandinávského nebo švédského neexistuje.

Lindqvist toto nechutné tvrzení správně považuje za „trapný příklad sebe-nenávisti.“

„Popírači švédismu,“ jak je nazývá, tvrdí, že Švédové nemají nic, na co by mohli být hrdí. Podle Lindqvista však lidé, kteří říkají takové věci, prostě vůbec nechápou, co to je národ.

„Jsou úplně vedle a nemají ani ponětí, co to je historie země. Připisují unikátní kvality Francii, Norsku, Japonsku a všem dalším zemím na světě. Jen ale Švédové jsou unikátní svou absencí originality a neustálým popíráním svého vlastního charakteru. Popírači švédskosti vůbec nechápou, že každá země na zemi je souhrnem konkrétních zkušeností takovéto země,“ píše.

V poslední době předivo švédské společnosti dramaticky přetvořila imigrace z Afriky a ze Středního východu. Lindqvistův článek rovněž vznesl otázku o tom, jak bude švédská společnost vypadat v budoucnu. Podle něj má tato země už teď největší podíl muslimů v Západní Evropě.

„Podle švédského Statistického úřadu bylo ve Švédsku v roce 1930 15 muslimů. Dnes jich je přes milion a zhruba jedna třetina z nich jsou praktikující muslimové, kteří zaplňují více než 20 mešit. Švédsko má nejvyšší podíl muslimského obyvatelstva ze všech Západoevropských zemí,“ píše Lindqvist.

By Emma R. 18 February 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/02/swedish-historian-denial-of-ones-culture-is-embarrassing-self-hatred/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie

Politolog Sergio Velasco v eseji pro The European Conservative mluvil s prominentními americkými a evropskými konzervativci o tom, proč se rozhodli přesídlit do Maďarska.

Strana holandských traktorových protestujících to natřela Zelené agendě vlády a EU

Vzrůstající populistická pro-zemědělská strana Selské občanské hnutí (BBB) přes noc otřásla v Nizozemsku základy politiky, jelikož si uprostřed rostoucí zatrpklosti proti globalistické vládě...

Most Popular

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x