Čtvrtek, 2 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Portugalsko z řeckých táborů přijme 500 Šojdrové sirotků

Portugalsko z řeckých táborů přijme 500 Šojdrové sirotků

Portugalský ministr zahraničí Augusto Santos Silva tento týden oznámil, že 500 tzv. „nedoprovázených migrantských dětí“ v Řecku bude, jakmile budou uvolněny restrikce na pohyb kvůli omezení šíření čínského koronaviru, převzato z Řecka.

„Závazek převzít 500 z více než 5 000 nedoprovázených nezletilých v táborech v Řecku zůstává a dojde k tomu, jakmile nám to restrikce kvůli pandemii dovolí,“ řekl v úterý Santos Silva parlamentní komisi.

V současnosti v různých migračních zařízeních po celém Řecku žije asi 5 200 nedoprovázených nezletilých – většina z nich jsou Syřané, Afghánci, Iráčané a Afričané.

Tento týden portugalská europoslankyně za Socialistickou stranu Isabel Santos oznámila, že 60 migrantských dětí odsouhlasených k převzetí z přijímacích center na řeckých ostrovech dorazí v nadcházejících týdnech.

Portugalsko je jedním z členských států EU, které souhlasily, že převezmou nedoprovázené nezletilé (alias sirotky) z Řecka. Francie, Německo, Irsko, Finsko, Chorvatsko, Bulharsko, Belgie, Lucembursko a Litva jsou také svolné s plánem EU na přemístění nejméně 1 600 těchto nedoprovázených nezletilých migrantů z Řecka.

V dubnu převzalo Německo a Lucembursko 12 respektive 50 těchto migranťátek. I přes ujištění od EU, že tito migranti budou děvčátka do 14 let, tak fotky migrantů vyloďujících se v Lucembursku ukazují, že většina z nich jsou odrostlí chlapci, jak už Voice of Europe referoval.

Je nepravděpodobné, že by úřady opravdu provedly legitimní kontroly věku těchto „nedoprovázených nezletilých“.

Minulá čísla odhalila, že převážná většina marockých migrantů (90 procent), kteří přišli do Švédska a nárokovali si status dětí – který jim udílí více práv a větší ochranu – jsou ve skutečnosti dospělí.

Stejný trend je možno spatřit v Německu. Loni na podzim studie provedená Institutem právní medicíny v Münsteru odhalila, že skoro polovina migrantů, kteří tvrdili, že je jim do osmnácti, byli dospělí, jak už Voice of Europe referoval.

By Arthur Lyons 13 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/portugal-to-take-in-500-unaccompanied-minors-from-greek-migrant-camps/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x