Pondělí, 27 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Premiér Mitsotakis vyhrožuje Evropě, že pro ilegální imigraci ‚zavře dveře‘

Premiér Mitsotakis vyhrožuje Evropě, že pro ilegální imigraci ‚zavře dveře‘

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis oznámil, že jeho vláda vyšle více než tisíc dalších mužů do pohraniční stráže a posílí své námořní hlídky, a pro migranty místo ubytoven zavede omezující zádržná centra, neboť jak řekl, jeho země pro „ilegály“ zavře dveře.

Ministerský předseda Mitsotakis, který vede centro-pravicovou vládu zvolenou v červenci, v pátek řekl parlamentu, že najme 400 pohraničníků, aby střežili řeckou pozemní hranici s Tureckem, a 800 dalších k ochraně mnoha ostrovů této země.

„V Řecku budou vítáni jen ti, které si vybereme. Ti, co nejsou vítáni, budou vráceni,“ řekl ministerský předseda Mitsotakis v komentářích, o kterých referuje Ekathimerini. „Pro ilegální pašeráky lidí trvale zavřeme dveře, i pro ty, kdo sem chtějí přijít, aniž by jim byl udělen azyl.“

Tento člen liberálně konzervativní strany Nová demokracie rovněž řekl, že plánuje uzavřít přeplněné migrační tábory na ostrovech, přesunout asi 20 000 migrantů na pevninu a tábory nahradit zádržnými centry. Ta nová zařízení by měla být podle očekávání hotová do července 2020.

Dobročinný spolek občanské společnosti Lékaři bez hranic si už stěžoval, že z těch center se tedy „asi stanou žaláře“, do nichž nebudou mít nevládní organizace přístup. Organizace lidských práv rovněž řeckou vládu kritizovaly za navržený systém k urychlování azylových rozhodnutí, kdy tvrdí, že ten „kvapný“ proces bude asi k žadatelům o azyl nespravedlivý.

Mezitím ve čtvrtek řecký ministr migrace George Koumoutsakos kritizoval tureckého prezidenta Recep Tayyip Erdogana za „vydírání“ Evropy hrozbami, že „otevře brány“ pro 3,6 milionu středovýchodních migrantů, pokud Turecko nedostane více peněz. Podle dohody mezi EU a Tureckem z roku 2016 má Turecko zabezpečit svoji hranici výměnou za pomoc; Řecko však tvrdí, že od května zažili 240 procentní nárůst vylodění migrantů.

Mitsotakisova oznámení přichází po novém vzepětí ilegálních vylodění na těchto ostrovech, kdy řecká média referují, že pohraniční stráž země jen během posledních 24 hodin v deseti různých střetech ve Středozemí posbírala asi 400 migrantů.

Řecko bylo na vrcholu migrační krize 2015-2016 hlavní branou pro migranty, kdy se 850 000 z více než jednoho milionu žadatelů o azyl, co se přeplavilo přes Středozemní moře, vylodilo v Řecku.

Nová demokracie vyhrála v červenci volby v lavinovitém vítězství, kdy nahradila levicovou stranu Syriza. Ač někteří podléhají pokušení dělat paralely mezi Mitsotakisem s jeho zatím tvrdě znějícími řečmi o migraci a pravicově populistickým bývalým místopředsedou vlády v Itálii Matteo Salvinim, je zatím příliš brzy, abychom předpovídali, zda půjde ve stopách toho, co v Itálii dělal pan Salvini, když byl ministrem vnitra, kterému se povedlo drasticky omezit počty ilegálních vylodění, když proti ilegální imigraci zaujal tvrdý postoj.

VICTORIA FRIEDMAN

23 Nov 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/11/23/pm-mitsotakis-says-greece-shut-door-illegal-immigration/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Promigrační syrská aktivistka tvrdí, že žít v německém Sasku je horší než syrská občanská válka

„Snášet rasismus v Sasku je horší než každodenní válku v Sýrii.“ Německá spolková země Sasko je v Německu jednou z nejskeptičtějších k imigraci...

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie

Politolog Sergio Velasco v eseji pro The European Conservative mluvil s prominentními americkými a evropskými konzervativci o tom, proč se rozhodli přesídlit do Maďarska.

Most Popular

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x