Pondělí, 6 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Pro-migrační neziskovky zastavily na řeckém ostrově činnost kvůli útokům místních ‚fašistů‘

Pro-migrační neziskovky zastavily na řeckém ostrově činnost kvůli útokům místních ‚fašistů‘

Několik pro-migračních neziskovek suspenduje své aktivity na řeckém ostrově Lesbos kvůli napadání místními, které považují za krajně pravicové extremisty.

Jedním z těch, co zastavují operace, je i Douglas Herman, spolu-zakladatel neziskovky Refocus, který řekl, že mnohé organizace na Lesbu řekly dobrovolníkům a zaměstnancům, aby tento ostrov z obav o bezpečnost opustili, neboť narůstají útoky místních.

Podle Hermana, který svým šesti zaměstnancům řekl, aby Lesbos opustili, na ty pracovníky neziskovek útočí „fašistické gangy,“ o kterých řekl, že po celém ostrově zřídili silniční zátarasy a pracovníkům a dobrovolníkům neziskovek vyhrožují, hlásí Die Zeit.

Plavidlo neziskovky Mare Liberum, které tvrdí, že dohlíží na činnost úřadů hlídajících Řecko na moři, zda přitom neporušují lidská práva, také tvrdí, že je v pondělí večer napadli „fašisté“.

„Naši posádku napadl dav fašistů, když jsme Mare Liberum zakotvili ve Skala Loutron na Lesbu. Řvali na nás, vyhrožovali nám a polili nám palubu benzínem! Naše posádka byla dohnána k tomu, aby odplula, a teď kotvíme kus od pobřeží. My ale zůstaneme a i nadále je budeme monitorovat!“ uvedla tato skupina na Twitteru.

Také Reportéři bez hranic tvrdí, že došlo k několika útokům na žurnalisty působící na Lesbu.

K údajným útokům od místních ostrovanů došlo poté, co na ostrově už proběhlo několik bouří proti stavbě nových táborů pro migranty, neboť ta současná přijímací centra migrantů na ostrově jsou ohromně přecpaná.

Hněv místních byl patrný už roky, kdy vůdce komunity Moria Nikos Trakellis v roce 2018 prohlásil, že místní by mohli kvůli rostoucímu napětí na ostrově vzít zákon do vlastních rukou.

To napětí se jen eskalovalo poté, co turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a jeho vláda nařídili otevřít hranici do Evropy pro všechny migranty v Turecku, což vedlo k tomu, že podle některých odhadů od minulého týdne na hranici zamířilo asi 100 000 migrantů nebo více.

Další obviňují Tureckou vládu, že migranty na hranici přiváží autobusy a státem vlastněnými vlaky.

AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

6 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/06/pro-migrant-ngos-stop-activity-greek-island-attacks-local-fascists/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Polští konzervativci zlořečí pokusu EU uchvátit kontrolu nad lesy

EU se ve svém posledním uchvacování moci pokouší převzít kontrolu nad lesy všech zemí. Komise Evropského parlamentu pro životní...

Německo uvažuje o přesměrování proti-uhelných ‚Zelených‘ dotací do výroby zbraní

Německo v současnosti uvažuje o nižším zaměření na ten dlouhý humbuk ‚Zelených‘ iniciativ, neboť se chvatně snaží vystupňovat zaostávající obrannou výrobu, když nedávno...

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x