Pondělí, 27 března, 2023
Home EKONOMIKA Pro-migrační skupiny si stěžují na ‚nedostatečnou ziskovost‘ po Salviniho krácení výdajů

Pro-migrační skupiny si stěžují na ‚nedostatečnou ziskovost‘ po Salviniho krácení výdajů

Pro-migrační kooperativní skupiny, které spravují centra příjmu azylantů, si stěžují na nedostatečnou „ziskovost“ poté, co populistický ministr vnitra Matteo Salvini provedl výdajové škrty.

Asociace, která vede centra příjmu migrantů, vyjádřila nespokojenost s opatřeními krácení výdajů, které usilují o snížení nákladů na každého migrantů z 35 euro (896 Kč) na 20 euro (512 Kč) denně, kdy namítají, že tím bude postižena kvalita jimi poskytovaných služeb, hlásí Il Giornale.

Tato asociace podepsala dopis, který tato krácení odsuzuje a říká, že oni migrantům poskytují pouze základní potraviny a ubytování a nestačí to na jiné záležitosti jako výuka italštiny, ani na zdravotní a sociální služby včetně psychiatrické péče o migranty s duševními problémy.

Tyto skupiny rovněž poukázaly, že z toho bude méně peněz na „zisky společností“ a na „režie“, takže nejspíš sníží výplaty těm, kdo v migračních centrech pracují.

Salvini a další prezentovali spoustu důvodů pro tato krácení, kdy argumentovali, že peníze se promrhaly na migranty, u kterých je nepravděpodobné, že by mohli dostat status uprchlíků, když se jich v průměru 70 procent odmítá.

„Kdo v imigraci viděl koryto, je ode dneška na dietě,“ řekl Salvini a odsoudil mafiánské skupiny a jiné za pokusy hrabat profit z migrantů s dodatkem, že „prostor pro pohostinnost zůstane otevřený pro skutečné dobrovolníky.“

Zprávy o italských mafiánských skupinách zapojených do přijímacích center pro uchazeče o azyl přicházely už řadu let včetně roku 2016, kdy se tvrdilo, že zločinné organizace na Sicílii hrabou vládní peníze na ubytování migrantů, přičemž poskytují podřadné životní podmínky.

Mafii také obviňovali, že migranty nutí, aby jí platili „za ochranu“, kdy stížnosti pocházely od migrantů, kteří protestovali proti tak drsnému a často násilnému zacházení.

Další zpráva loni v Itálii vydaná proti-mafiánskými úkolovými silami ukázala, že migrace se stala pro organizovaný zločin v zemi jedním z nejziskovějších oborů podnikání.

Také zahraniční skupiny organizovaného zločinu – často ze Severní Afriky – údajně zahájily spolupráci s tradičními skupinami italské mafie.

Twitter Ads info and privacy

FILIPPO MONTEFORTE/AFP/Getty Images

8 Mar 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/03/08/pro-migrant-groups-complain-lack-profit-salvini-cuts/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

Sankce na Rusko znamenají, že je zaštítěné proti Západní bankovní krizi, chechtá se Putin

Západní sankce uvalené na Moskvu za válku na Ukrajině izolovaly ruský finanční systém od potenciálních dopadů možné bankovní krize, tvrdí Kreml.

Most Popular

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x