Pondělí, 30 ledna, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Proces se Salvinim za zločiny proti migrantům odložen kvůli únikům chatů a...

Proces se Salvinim za zločiny proti migrantům odložen kvůli únikům chatů a koronaviru

Proces s populistickým italským senátorem Matteem Salvinim za údajný únos migrantů byl odložen, když unikly Whatsappové chaty mezi italskými magistráty spikávajícími se proti Salvinimu, a kvůli epidemii wuhanského koronaviru.

Proces se senátorem Salvinim se měl rozběhnout v červenci, kdy jde o záležitost z Gregoretti, v níž je obviněn z únosu migrantů na palubě plavidla pobřežní stráže Gregoretti, když loni v červenci sloužil jako ministr vnitra země.

Salvini v rámci politiky proti masové migraci nařídil, aby tato loď nedovolila migrantům vylodění, dokud Evropská unie neodsouhlasila přemístění migrantů na palubě tohoto plavidla, přičemž rovněž zavřel italské přístavy pro lodi přívozů migrantů provozovaných neziskovkami. Obvinění považuje tyto jeho činy k ochraně italského národa před imigrační vlnou za únos.

Slyšení bylo teď podle pondělní zprávy novin La Repubblica odložena do října, kdy soudce v tomto případě Nunzio Sarpietro z tohoto zdržení obviňují epidemii wuhanského koronaviru.

„Naše snahy narazily na karanténu kvůli koronavirovému nouzovému stavu s karanténou. Už tisíce procesů byly odloženy a i já musím odložit zahájení procesu kvůli obviněním senátora Salviniho na říjen,“ řekl.

Salvini předtím vyjádřil obavy z nestrannosti v tomto případě, když minulý týden unikly zprávy z Whatsappu mezi italskými magistráty Luca Palamara a Paolo Auriemma, v nichž tito činitelé tvrdili, že souhlasí, že Salviniho migrační politika byla legální a správná, tvrdili ale, že je nutno ho tak či onak zničit.

„To postihuje princip oddělení různých složek moci a budí to u mě skutečné obavy z absence nezaujatého soudnictví, které postihne výsledky procedur proti mně,“ napsal Salvini v dopise italskému prezidentovi Sergio Mattarellovi.

Avšak soudce Sarpietro obavy vůdce Ligy zavrhl tvrzením: „Nemějte obavy, senátore Salvini, dostane se vám spravedlivého a nestranného procesu jako všem občanům. Ani já ani žádný jiný soudce, která má co dělat s touto složkou, nemá nic společného s Palamarou. A já souhlasím s tím, že toto umlouvání mezi magistráty je hanebné.“

HANS PUNZ/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

26 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/26/salvini-migrant-trial-postponed-leaked-chats-coronavirus/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

‚Nejsme ve válce s nikým,‘ odmítá Maďarsko německé tvrzení, že Evropa je ve válce s Ruskem

Péter Szijjártó reaguje na nedávné prohlášení německé ministryně zahraničí, v němž tvrdila, že Evropa je ve válce s Ruskem. Náhledový obrázek:...

Čína vede s USA válku státních dluhů

Hegemonie US dolaru je už dávno standardem globálního finančního a ekonomického systému. Ale vývoj v posledních letech a měsících (týdnech a událostech) poukazuje,...

Šest metrik z block-chainů ukazuje, že Bitcoin nabízí generační příležitost k nákupům

Šest vyzkoušených a otestovaných metrik z block-chainů ukazuje opakující se vzory naposledy viděné na dně posledních tří medvědích (klesajících) trhů…

Farma-giganti mají v EU neúměrný vliv na veřejné zdravotnictví

Farma-giganti obchodující v Evropské unii mají „neúměrný“ vliv na záležitosti veřejného zdravotnictví tohoto bloku, tvrdí studie. Zpráva sestavená francouzskou neziskovkou...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x