„Snášet rasismus v Sasku je horší než každodenní válku v Sýrii.“
Německá spolková země Sasko je v Německu jednou z nejskeptičtějších k imigraci a je známa i jako bašta Alternativy pro Německo (AfD), která vede proti masové imigraci aktivní kampaň. Avšak skutečnost, že tak velká část lidí v Sasku se všeobecně staví proti přílivu cizinců do jejich vlasti, je zdrojem zatrpklosti jak pro levici, tak pro imigranty, kteří se v Německu chtějí usadit.
Teď, když začínají Mezinárodní týdny proti rasismu, tak německou zemi Sasko kritizovala Uprchlická rada a v prohlášení podepsaném 40 pro-migračních a uprchlických asociací vyzývala k radikálnímu vylepšení benefitů pro migranty a i k udělení volebních práv. Mnoho z těchto organizací je štědře financovaných německou spolkovou vládou i místními správami v Sasku.
Mluvčí Komise sebe-organizace migrantů v Sýrii narozená Hamida Taamiri si v prezentaci tohoto prohlášení stěžovala na údajný rasismus v Sasku, uvádí německý mediální kanál Tag24. Odkazovala se na nejmenované syrské uprchlické dítě, které tvrdí, že „ve škole zažívá každodenní rasismus.“ Tato uprchlice tvrdila, že snášet „rasismus“ je v Sasku těžší než každodenní válka v Sýrii.“
Takovéto emotivní výzvy jsou asi střižené na míru k získání podpory pro návrhy protlačované řadou pro-migračních organizací. V prohlášení se vyzývá k udělování elektronických zdravotních karet, aby migranti měli automatický přístup přetíženému systému německého zdravotnictví, jazykové kurzy němčiny by migranti měli mít přístupné od prvního dne příchodu spolu s přístupem na pracovní trh. To vše v časech, kdy německý vzdělávací systém nemůže sehnat dost učitelů a potýká se s problémy spojenými s multikulturalismem v třídách.
Tyto organizace navíc tlačí na to, aby po pěti letech v Sasku měli všichni migranti volební právo bez ohledu na občanství, což by určitě byla posila pro strany německé levice.
Prohlášení též tlačí na řadu benefitů pro migranty, z nichž mnozí na své cestě do Německa procestovali řadu bezpečných zemí. Těmto migrantům by se podle tohoto prohlášení mělo poskytovat bydlení mimo centralizovaná migrační střediska i v době, kdy Němci mají problém sehnat dostupné bydlení.
Prohlášení navíc vyzývá k mnohojazyčnosti, aby se tak „snížil institucionální rasismus“ veřejné správy v Sasku.
Výkonná ředitelka saské Uprchlické rady Angela Müller Sasko označila za potenciální „laboratoř azylové politiky.“
March 24, 2023
editor: REMIX NEWS
author: JOHN CODY