Pátek, 24 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Rakousko blokuje EU, aby obnovila migrační hlídky ve Středomoří, co na to...

Rakousko blokuje EU, aby obnovila migrační hlídky ve Středomoří, co na to V4?

Zatímco globalistický režim v Itálii říká, jak je ochotný obnovit Operaci Sofia, tj. misi námořních hlídek, které ve Středomoří pod záminkou ochrany evropských hranic zachraňují a do Evropy dováží migranty, tak si diplomaté stěžují, že jim tento krok neustále blokuje Rakousko.

Operace Sofia byla ukončena loni v březnu, když italský národně populistický ministr vnitra Matteo Salvini oznámil, že Itálie už nebude migranty posbírané ve Středomoří přijímat. Teď, když Salviniho vyhodili a kontrolu zase převzali globalisté, tak říkají, že se těší, až se ty námořní záchranné hlídky obnoví, ale objevilo se Rakousko, které se tomu postavilo do cesty, hlásí Reuters.

Ač italská vláda bulíkuje, že cílem Operace Sofia není sbírat migranty, tak rakouský kancléř Sebastian Kurz zůstává ve svém odporu proti tomuto plánu vytrvalý, kdy tvrdí, že Rakousko je „cílovou zemí“ pro ekonomické migranty, kteří usilují o zvýšení své životní úrovně příchodem do Západní Evropy.

Kurz rovněž namítá, že obnova hlídek hledajících čluny v této oblasti a sbírání migrantů způsobí, že se jich o takovou cestu bude pokoušet ještě více.

Podle diplomatů EU také rakouská vláda odmítla postupnou obnovu v určitých fázích, kdy by se začalo s leteckým průzkumem nad mořem, který by později směřoval do libyjského vzdušného prostoru, než by se pak nasadily vzdušné, pozemní a námořní technické prostředky.

Mezitím není jasné, jaké jsou postoje disidentských států Evropské unie jako V4 – zvláště Maďarska a Polska – které se zatím k této otázce jasně nevyjádřily.

Aby se tato mise mohla obnovit a námořní hlídky se zase mohly rozběhnout, musí EU získat podporu všech 27 členských států.

By Arthur Lyons 12 February 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/02/austria-an-obstacle-to-eu-resuming-mediterranean-migrant-patrols-but-what-about-hungary-poland/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie

Politolog Sergio Velasco v eseji pro The European Conservative mluvil s prominentními americkými a evropskými konzervativci o tom, proč se rozhodli přesídlit do Maďarska.

Strana holandských traktorových protestujících to natřela Zelené agendě vlády a EU

Vzrůstající populistická pro-zemědělská strana Selské občanské hnutí (BBB) přes noc otřásla v Nizozemsku základy politiky, jelikož si uprostřed rostoucí zatrpklosti proti globalistické vládě...

Most Popular

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x