Sobota, 28 ledna, 2023
Home NWO Mezinárodní konflikty Řecko se děsí, že Turci začali k masovému pašování migrantů používat tankery...

Řecko se děsí, že Turci začali k masovému pašování migrantů používat tankery do šrotu

Atény mají obavy z nové záplavy migranty spolu se strachem z koronaviru a z radikálních islamistů, kteří se s tím také dovezou.

Řecké úřady ohromila změna taktiky Turků, kteří se chystají k řeckému pobřeží poslat místo dosud používaných malých dinghi člunů velké tankery, uvádí zpráva řeckého zpravodajského portálu Ekathimerini.

Minulý týden ztroskotal vyřazený tanker naložený migranty, když naboural do vlnolamu před přístavem Tzia na Kykladských ostrovech.

Řecká pobřežní stráž i Národní zpravodajská služba jsou přesvědčeny, že tento incident signalizuje změnu v turecké strategii na protlačování tisíců migrantů přes Řecko do Evropské unie.

Podle úřadů jsou v nadcházejících dnech přinejmenším dvě podobné lodě do šrotu nachystány vyplout z Turecka a přivézt ohromný počet migrantů.

Řecko tudíž posiluje námořní hlídky.

Plánovitě ztroskotaný tanker byl identifikován jako pod tureckou vlajkou plující loď Dorduncu postavená v roce 1968. Žádný migrant nebyl při ztroskotání zraněn a řeckým vyšetřovatelům pak řekli, že tureckým pašerákům zaplatili 5 000 € za osobu, aby je převezli do Itálie.

Loď měla údajně vyplout z Canakkale v severozápadním Turecku a Egejské moře přeplula nepostřehnuta, neboť vypnula svůj Automatický identifikační systém. Tento systém je určen, aby úřadům poskytl přesné údaje, jakou má každé plavidlo na moři polohu.

Atény se bojí, že vzhledem k současné pandemii by k nim kromě radikálních islamistů mohl být zavlečen přes migranty i koronavirus.

Řecko navíc kromě ochrany plavebních cest posiluje střežení vyloďování na pobřeží.

Místní řecké úřady na hranici s Tureckem k mapování situace a sledování migrantů používají drony. Avšak také Ankara vyslala drony, aby získala co nejvíce informací o situaci na řecké straně řeky Evros.

Řecko Turecko obviňuje, že migrantům poskytuje slzný plyn k palbě na řeckou policii a video od Associate Press rovněž ukazuje více než tucet tureckých policistů pálících slzný plyn přímo na řecké síly na druhé straně hranice.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan opakovaně Řecko nabádá, aby migrantům umožnilo přejít do Evropy už od okamžiku, kdy na konci února z Turecka začali pronikat první Tureckem podporovaní migranti.

„Hej, Řecko! Vyzývám vás, abyste i vy otevřeli brány a zbavili se tak tohoto břemene. Nechte je odejít do jiných evropských zemí,“ vyhlásil tento měsíc Erdogan v Istanbulu. Turecký vůdce zopakoval, že Turecko chce spoustu ze 4 milionů svých migrantů nalifrovat do Evropy.

editor: Remix News

author: Remix News

Zdroj: https://rmx.news/article/article/greece-fears-turkey-is-using-large-tanker-ships-to-smuggle-migrants-into-eu

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Jak investiční fond Blackrock spustil globální energetickou krizi

Přidání se k agendě OSN Trvalé udržitelnosti 2030 znamená kolosální pod-investování sektorů ropy a plynu o biliony dolarů. Většina...

EU hrozí TikToku zákazem za nedostatečnou cenzuru

TikTok riskuje, že bude v EU zakázán, pokud nebude dostatečně cenzurovat obsah, varoval činitel z tohoto bloku. Do cenzury zamilovaný komisař...

USA finalizují příští balíček vojenské pomoci Ukrajině za 2,6 miliardy $

USA jsou v konečné fázi příprav nového masivního balíčku vojenské pomoci Ukrajině, která bude celkem za 2,6 miliardy $, předpověděla ve středu v noci...

Most Popular

Čína vede s USA válku státních dluhů

Hegemonie US dolaru je už dávno standardem globálního finančního a ekonomického systému. Ale vývoj v posledních letech a měsících (týdnech a událostech) poukazuje,...

Šest metrik z block-chainů ukazuje, že Bitcoin nabízí generační příležitost k nákupům

Šest vyzkoušených a otestovaných metrik z block-chainů ukazuje opakující se vzory naposledy viděné na dně posledních tří medvědích (klesajících) trhů…

Farma-giganti mají v EU neúměrný vliv na veřejné zdravotnictví

Farma-giganti obchodující v Evropské unii mají „neúměrný“ vliv na záležitosti veřejného zdravotnictví tohoto bloku, tvrdí studie. Zpráva sestavená francouzskou neziskovkou...

Jak investiční fond Blackrock spustil globální energetickou krizi

Přidání se k agendě OSN Trvalé udržitelnosti 2030 znamená kolosální pod-investování sektorů ropy a plynu o biliony dolarů. Většina...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x