Neděle, 26 března, 2023
Home Nezařazené Řekněte nám, kandidáti, proč jsme ve válce

Řekněte nám, kandidáti, proč jsme ve válce

 

 

(en.wikipedia.org)

 

Když jsem byl dítě, střídající se presidenti nám říkali, že musíme bojovat ve Vietnamu, Kambodži a Laosu, protože pokud nebudeme bojovat s nimi tam, bude nutno s nimi pak bojovat na plážích Kalifornie. Věřili jsme tomu. Byla to lež.

Když jsem byl teenager za Studené války, několik presidentů řeklo, že je nutno vytvořit zásoby nukleárních zbraní, rozmístit jednotky po světě, možná vpadnout na Kubu, vést tajné války a využívat CIA pro sesazení demokraticky volených vlád a nahrazovat je diktátory, nebo nás Rusové zničí. Věřili jsme tomu. Byla to lež.

Když jsem byl na vysoké škole, president nám řekl, že je nutno bojovat v El Salvadoru, Guatemale, Hondurasu a Nikaragui, nebo Sandinisté přijdou do Spojených států. Řekl, že hlavní město Managua je blíž Washingtonu DC, než Los Angeles. Řekl nám, že je nutno bojovat v Libanonu, Grenadě a Libyi, abychom se chránili. Věřili jsme tomu, byla to lež.

Když jsem byl o něco starší, president nám říkal, jaké zlo je Sadám Hussein, jak jeho vojáci probodávají děti v Kuvajtu. Prý byl Sadám hrozbou pro Ameriku. A prý bylo nutno, abychom vpadli do Panamy a vytlačili diktátora, abychom zachránili Ameriku. Věřili jsme tomu, … lež.

Podle dalšího presidenta bylo nutno bojovat proti teroristům v Somálsku a také bombardovat Irák, abychom se uchránili. Věřili jsme…lež.

Ten další zase řekl, že kvůli hrstce Saúdů ze skupiny nějak napojené na Afghánistán, která nás napadla 11. září, musíme Afghánistán okupovat a Taliban, který nás nenapadl, pro naši vlastní bezpečnost zničit. Taliban tam po 15 letech stále přetrvává, stejně jako americká armáda. Věřili jsme …lež.

Pak nám stejný president řekl, že Sadám Hussein ohrožuje každé z našich dětí zbraněmi hromadného ničení, že předmětem doličným by byl jaderný hřib, že Saddám je spolčen s Al-Kaída. Věřili jsme…lež.

V roce 2011 president a ministryně zahraničí, která se nyní sama uchází o presidentské křeslo, nám řekli, že potřebujeme změnu režimu v Libyi, abychom se chránili před zlým diktátorem. Věřili jsme…lež.

V srpnu 2014 nám stejný president řekl, že musíme znovu zasáhnout v Iráku a humanitární misí zachránit Yazidy. Žádný pozemní střet, jen jednoduchý limitovaný čin, který mohou řídit jen USA, a pak bychom šli odtud. Věřili jsme…lež.

Stejný president nám později řekl, že musíme bojovat a umírat v Sýrii. Že je to potřeba, abychom se chránili, protože pokud neporazíme Islámský stát tam, přijdou sem, do země, které beze studu či ironie říkáme vlast. Věříme. Necháme historii, aby se znovu opakovala, aby se ukázalo, že jde znovu o lež.

Dva hlavní presidentští kandidáti nám oba říkají, že rozšíří válku v Sýrii, možná též v Libyi. Přespříliš našich spoluobčanů chce stále věřit, že je to nutné pro větší obranu Ameriky. Chtějí vědět, že to není lež.

Kandidáti, vysvětlete nám prosím, proč je váš plán odlišný od všeho výše zmíněného. Řekněte nám, proč vám tentokrát máme věřit.

Zdroj: http://wemeantwell.com/blog/2016/08/29/tell-us-why-were-at-war-candidates/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

Promigrační syrská aktivistka tvrdí, že žít v německém Sasku je horší než syrská občanská válka

„Snášet rasismus v Sasku je horší než každodenní válku v Sýrii.“ Německá spolková země Sasko je v Německu jednou z nejskeptičtějších k imigraci...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
12
0
Would love your thoughts, please comment.x