V Německu jsou občané čím dál znepojenější s tím, že 57% nemuslimů vidí v islámu hrozbu; a tyto obavy, jak hlásí Bloomberg, přiměly asi 25 000 lidí, aby se včera v noci ve východoněmeckém městě Drážďany uchýlili k anti-islámskému pochodu. Protestující se dožadovali přísnějších imigračních zákonů, opatření k boji proti ‚náboženským kazatelům násilí‘ a politiky nulové tolerance k imigrantům, kteří se dopustili zločinu. Angela Merkel po pochodu naléhala na toleranci a varovala, že někteří z organizátorů mají „ve svém srdci nenávist,“ ale vypadá to, že už jsme se dostali na uklouzaný svah a už to jede, shrnul to 73 letý Němec, „chci, aby se dala spousta peněz na program, v němž se muslimům zaplatí, aby šli domů.“
Jak hlásí Bloomberg, podpora pro anti-imigrační hnutí přichází spolu s tím, jak počet do Německa přicházejících uprchlíků, hlavně ze Středního východu a z Afriky, za poslední rok vyrostl o 60 procent, když vláda odhaduje, že jich do země přišlo 200 000.
61 procent Němců celkově říká, že islám není slučitelný s životem na Západě, což je nárůst oproti 52 procentům před třemi lety. Země má 4 miliony muslimů z celkových 81 milionů obyvatel.
„Ta tichá islamizace, která v Německu probíhá, vyvolala hlubokou frustraci,“ řekl Gerd Medger, 67, který je poradcem společností hledajících business kontakty v Brazílii a zúčastnil se drážďanského pochodu, kde mával německou vlajkou. „Když naše vlády nechají takto násilné lidi přicházet do Evropy, tak bychom neměli být takovýmito násilnými činy překvapeni.“
Takže není divu, že se objevila taková spousta znechucených Němců…
Na anti-islámském pochodu ve východoněmeckém městě Drážďany se včera v noci objevilo asi 25 000 lidí. Tato skupina je jednou z četných proti-imigrantských organizací v zemích od Francie přes Británii až po Holandsko, které říkají, že zavraždění 17 lidí minulý týden v Paříži jejich postoj ospravedlňuje. Ta střelba „nám pro naši záležitost vykopla dveře domů“ napsal na Facebook jeden z organizátorů drážďanského pochodu.
Vzestup tohoto drážďanského hnutí, které si říká Patriotičtí Evropané proti islamizaci Západu, čili německy Pegida, následuje po loňském úspěchu enti-euro Alternativy pro Německo v zemských a evropských volbách.
Merkelová naléhala na toleranci…
Merkelová, vicekancléř Sigmar Gabriel a další vyšší politici se dnes večer v Berlíně zúčastní pochodu na podporu začlenění organizovaného muslimskými organizacemi v zemi. Pozvána byla i židovská komunita.
„Lidé, kteří k nám přišli z nouze a strachu, a kteří potřebují ochranu, si zaslouží, aby se s nimi zacházelo s úctou,“ řekla dnes Merkelová v Berlíně. „Je třeba, abychom se obrátili proti všemu, co zpochybňuje naše základní hodnoty, ústavní hodnoty.“
Vypadá to ale, že to podkladové napětí roste…
„Tohle politici nemohou ignorovat: něco s tím musí dělat, i kdyby to mělo být ohledně imigrace nebo bezpečnosti jen symbolické,“ řekl telefonicky z Berlína Jörg Forbrig, vedoucí programový ředitel německého US Marshallova fondu. „CDU to musí vzít vážně. Musí předejít AfD, jinak k sobě tahle strana začne strhávat ještě větší hybnost.“
Pegida se dožaduje přísnějších imigračních zákonů, opatření k boji proti „náboženským kazatelům nenávisti“ a politiky nulové tolerance k imigrantům, kteří se dopouští zločinů. Tato skupina zažívá nárůst podpory pro své téměř každotýdenní demonstrace v Drážďanech, které začaly v říjnu s pouhými několika stovkami lidí.
…
„Tím, co se stalo v Paříži, se potvrdily mé nehorší obavy,“ řek Jürgen Uhlemann, 73, elektroinženýr v důchodu oblečený v počasí s teplotou těsně nad bodem mrazu a s nárazovým větrem do bundy s kožešinovou podšívkou. „K takovýmto útokům by tu dojít nemělo. Chci spoustu peněz na program, v němž se muslimům zaplatí, aby šli domů.“
Němci se rovněž včera v noci ve velkých počtech scházeli na protestech proti proti-islámským demonstrujícím s tím, že více než 100 000 se přidalo k pochodům ve městech po celé zemi včetně Berlína, Hamburgu, Mnichova a Düsseldorfu, uvádí čísla německé tiskové agentury DPA.
…
„Dnes Paříž, zítra Drážďany,“ stálo na jednom transparentu. Další vzkaz byl: „Radši se dnes postavit za Pegidu než zítra padnout na kolena směrem k Mekce.“
…
„To, co se dnes děje v německých ulicích je alarmující,“ řekl dnes ministr spravedlnosti Heiko Maas. „Je dobře, že teď už proti tomu protestuje čím dál více lidí. Nedovolíme, aby se pařížských událostí zneužívalo a muslimové padali do všeobecného podezření.“
* * *
Není to ale jen Německo…
Šéf Strany svobody v Holandsku Geert Wilders řekl, že nadešel čas na „de-islamizaci naší země.“
Vůdkyně Národní fronty ve Francii Marine Le Pen vystavila video odsuzující „radikální islám“, jenž říká, že „nastal čas skoncovat s popíráním a s pokrytectvím.“
* * *
Tohle neskončí dobře…
„To vraždění je pro radikální část Pegidy důkazem toho, co očekávali,“ řekl telefonicky šéf bruselské kanceláře Carnegie Endowment Jan Techau. „Přiživuje to jejich povídačku, ale nakonec by to mohlo Pegidu oslabit posílením krajně pravicového křídla hnutí na úkor národních konzervativců.“
Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček
Zdroj: zerohedge.com
Čtěte také:
- Průzkum: I před útokem na Charlie Hebdo 57% Němců pohlíženo na islám jako na hrozbu
- Při zatím největším anti-islamizačním pochodu v Německu kráčelo až 20 000 lidí
- V Německu se shromáždilo 17 500 lidí, aby zpívali vánoční koledy proti islamizaci
- Německá vláda odmítla komentovat tvrzení ukrajinského premiéra o historii 2. Sv. války
- Zemětřesení: UKIP vybojovala v doplňovacích volbách drtivou převahou první křeslo v britském parlamentu