Sobota, 1 dubna, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Rumunské hranice jsou pod čím dál větším tlakem migrantů

Rumunské hranice jsou pod čím dál větším tlakem migrantů

Migranti vyvíjí čím dál větší a větší tlak na rumunskou pohraniční policii, neboť narůstá počet pokusů proniknout ilegálně přes hranice této země.

Rumunsko zažilo v roce 2019 v porovnání s předchozím rokem 24 procentní nárůst v počtu migrantů pokoušejících se o ilegální vstup do země nebo odchod z ní, hlásí Remix News.

Tato zpráva obsahuje část, která rozvádí ilegální imigraci detailněji. Podle této konkrétní části bylo při pokusu o ilegální vstup do Rumunska chyceno a zadrženo 2 048 osob, zatímco 1 679 ilegálních migrantů bylo dopadeno při pokusu o odchod.

Zpráva dále uvádí, že bylo zjištěno nejméně 699 organizovaných skupin migrantů podporovaných 257 rumunskými občany.

Rumunská pohraniční policie uvádí, že velká většina těch pokusů o ilegální překročení hranice – celkem 2 684 – byla pěší, zatímco dalších 827 migrantů policajti objevili skrývající se ve vozidlech. Počet migrantů, kteří se pokoušeli použít falešných dokumentů, nebo se vyhnout pohraniční kontrole byl 216.

Ti ilegální migranti, co byli chyceni u hranice, jak říká rumunská policie, pocházeli ze Somálska, Alžírska, Turecka, Íránu, Iráku, Afghánistánu, Bangladéše, Maroka a Vietnamu.

Zpráva uvádí, že rumunská policie, aby skoncovala s ilegálními přechody hranic, tak rozšířila své pohraničních hlídky a zvýšila technický dohled nad svou hranicí s Bulharskem a Srbskem.

Rumunsko není samo, co se musí potýkat se zvýšením ilegálních přechodů hranice. Jeho severní soused Maďarsko v posledních měsících zažívá podobný nárůst ilegálních přechodů hranic.

Tento měsíc Voice of Europe referoval, že maďarská vláda nasadila vojenské hlídkové čluny na pohraniční řeku se Srbskem, aby zastavila ilegálních přechody hranic do země přes řeku Tisza, která se stala klíčovou vstupní branou pro migranty pokoušející se dostat do EU.

K tomuto rozhodnutí došlo asi týden poté, co maďarská pohraniční policie odrazila skupinu 70 násilných migračních nájezdníků, kteří vzali ztečí zranitelnou část pohraničního plotu na srbské hranici.

V lednu tajemník ministerstva vnitra Károly Kontrát uvedl, že v roce 2019 bylo při pokusu vniknout do Maďarska zastaveno 17 200 ilegálních migrantů.

Tento týden Voice of Europe referoval o telefonním hovoru, který proběhl v pondělí mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a maďarským ministerským předsedou Viktorem Orbánem, ve kterém Trump chválil ducha Maďarského lidu a opěvoval Orbánovo úsilí v boji proti ilegální migraci.

Follow Arthur Lyons on Twitter

By Arthur Lyons 19 February 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/02/romania-migratory-pressure-at-borders-is-increasing-border-agents-say/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Promigrační syrská aktivistka tvrdí, že žít v německém Sasku je horší než syrská občanská válka

„Snášet rasismus v Sasku je horší než každodenní válku v Sýrii.“ Německá spolková země Sasko je v Německu jednou z nejskeptičtějších k imigraci...

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Most Popular

Důvěra v Macrona se propadá na nejnižší úroveň od protestů Žlutých vest, zatímco popularita populistů Le Penové a krajní levice roste

Důvěra francouzského lidu ve vůdcovství prezidenta Emmanuela Macron se propadla na nejnižší úroveň od protestů Žlutých vest roku 2018, zatímco populisté Marine...

Čína s Brazílií se dohodly, že pohřbí dolar

V době, kdy se zprávy o de-dolarizaci valí rychle a zběsile, už i Elon Musk naskakuje, aby mu ten vlak neujel…

O dvě desetiletí později odhlasoval Senát USA zrušení zmocnění k Irácké válce

Senát USA 29. března 66 ku 30 hlasům odhlasoval zrušení Zmocnění k použití vojenské síly (AUMF) z roku 2002, které bývalému prezidentovi George W....

Washington ví, že bez pomoci USA prohrajeme a padne-li Bachmut, bude mě veřejnost tlačit k míru, lamentuje Zelenskyj

Prezident Volodymyr Zelenskyj i přes povídačku o strategické bezvýznamnosti Bachmutu prohlásil, že dojde-li v něm k porážce, tak to povede jak mezinárodní komunitu, tak...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x