Pátek, 31 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Šéf uprchlické mise OSN varuje před narůstajícím počtem válečných vyhnanců v Libyi

Šéf uprchlické mise OSN varuje před narůstajícím počtem válečných vyhnanců v Libyi

Šéf libyjské mise UNHCR Jean-Paul Cavalier varoval před zhoršujícími se podmínkami, kvůli kterým bylo po celé Libyi z domovů vyhnáno přes 200 000 lidí.

Cavalieri své komentáře tento týden sdělil italským médiím, kterým řekl, že probíhajícím konfliktem v zemi byla spousta Libyjců nucena uprchnout ze svých domovů, takže nejspíš zvýší počty těch statisíců migrantů z jiných částí Afriky, kteří už teď v Libyi váznou, hlásí Il Giornale.

„Je tam před 217 000 IDP (tj. vnitřních vyhnanců uvnitř země): jsou to děti, ženy, muži nacházející se v podmínkách extrémního ohrožení. A my ani nejsme schopni se do všech oblastí v Libyi dostat,“ řekl Cavalieri.

„Jsou tam také desetitisíce lidí, kteří jsou svévolně zadržováni a bojují o každodenní přežití. Tamní ministerstvo vnitra už přestalo být schopno pro všechny zadržené zajistit jídlo a vodu,“ dodal a tvrdí, že řada vězňů dokonce platí, aby mohli zůstat ve vězení, protože když tam za ostnatým drátem zůstanou, budou v první linii nouzové evakuace.

Když se ministerského předsedy Fayeze al-Sarraje ptali, kolik je kromě domácích vysídlenců v Libyi migrantů čekající na šanci překročit Středozemní moře do Evropy, tak řekl, že to není úplně jasné, ale mohlo by jich být i 800 000, ale řekl, že jen 20 000 z nich je umístěných v různých táborech v zemi.

Jiní, kteří se k tomu vyjadřují, jako neblaze proslulá německá kapitánka dovážející migranty pro neziskovky Carola Rackete, tvrdili, že to číslo bude blízko 500 000. Rackete, která byla za pomoc ilegální migraci do Itálie za Salviniho zatčena, loni požadovala, aby Evropská unie otevřela brány pro všech 500 000 migrantů a dovolila jim vstupovat do všech zemí tohoto politického bloku.

V době, kdy jako italský ministr vnitra sloužil vůdce Matteo Salvini z populistické proti masové migraci bojující strany Liga, počty přistávajících drasticky poklesly.

Avšak od té doby, kdy byl Salvini a jeho Liga z vlády v září 2019 vyhozen, tak pod nepopulární levicovou vládou Hnutí pěti hvězd a Demokratické strany činnost migračních neziskovek a počty nově příchozích zase narostly.

ARIS MESSINIS/AFP/Getty

CHRIS TOMLINSON

12 Jan 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/01/12/un-refugee-mission-head-warns-growing-displacement-people-libya/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Promigrační syrská aktivistka tvrdí, že žít v německém Sasku je horší než syrská občanská válka

„Snášet rasismus v Sasku je horší než každodenní válku v Sýrii.“ Německá spolková země Sasko je v Německu jednou z nejskeptičtějších k imigraci...

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Most Popular

Washington ví, že bez pomoci USA prohrajeme a padne-li Bachmut, bude mě veřejnost tlačit k míru, lamentuje Zelenskyj

Prezident Volodymyr Zelenskyj i přes povídačku o strategické bezvýznamnosti Bachmutu prohlásil, že dojde-li v něm k porážce, tak to povede jak mezinárodní komunitu, tak...

Mezinárodní právo zemřelo před 24 lety, duch Srbska je však nezlomen, odsoudil srbský prezident USA a NATO

„Nenecháme své děti na pospas nikomu a nikdy nezapomeneme na všechny ty zabité při bombardování NATO,“ řekl Vučić. Mezinárodní...

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x