Pondělí, 30 ledna, 2023
Home EKONOMIKA Soud nařizuje manželovi kompenzovat bývalou manželku za kariéru, kterou nikdy neměla

Soud nařizuje manželovi kompenzovat bývalou manželku za kariéru, kterou nikdy neměla

Fantazírovali jste někdy nad tím, jak by asi vaše bankovní konto vypadalo, kdybyste měli jinou kariéru a učinili jiná životní rozhodnutí?

No, britský soud poskytl svobodu si takovou otázku zodpovědět jedné ženě v rozvodovém řízení.

Londýnský pár studoval, aby se z obou stali právníci, když tu se rozhodli mít děti. Dohodli se, že manžel bude pokračovat v kariéře, a manželka se soustředí na výchovu dětí.

Teď se rozvádí, soud mezi ně rozdělil majetek v hodnotě 10 milionů liber (297 000 000 Kč).

Toto vše je naprosto standardní. Když jeden z partnerů se vzdá kariéry, aby se staral o rodinu, je však typické, aby partner, co zůstal doma, byl za to kompenzován při rozvodu? Konec konců došlo k rozdělení 50 : 50 k partnerům při rozvodu.

V tomto případě však manželka požádala o dodatečnou kompenzaci za kariéru, kterou by mohla mít. Řekla, že si zaslouží další peníze za to, že byla ‚oloupena‘ o svoji kariéru právníka.

A tak jí soudce přiřknul dodatečných 400 000 liber (11 880 000 Kč), protože se na deset let vzdala právní kariéry, aby se starala o své děti.

Mohli byste si myslet, že rozdělení majetku napůl by mohlo být docela spravedlivým výsledkem pro pár, který se dobrovolně dohodl na tom, že jeden se soustředí na kariéru a druhý na rodinu.

Konec konců oba partneři přispěli svým vlastním způsobem.

To však už není rozumná logika v našem směšném, šíleném, přehnaně osvíceném světě.

Mě by ale zajímalo, jestli by i manžel měl nárok na polovinu imaginárního příjmu své bývalé manželky 400 000 liber?

Navíc, má-li bývalá manželka nárok na další peníze za kariéru, kterou nikdy neměla, jestli má manžel nárok na více času s dětmi, kvůli své kariéře, kterou MĚL?

Británie si opravdu vydobyla jméno za svá bizarní rozvodová vypořádání. Pamatuji na jiný příklad před několika lety.

Kathleen Wyatt a Dale Vince se vzali, když byli chudí mladí hippie v 80. letech. Sňatek jim nevydržel. Rozešli se uprostřed 80. let a oficiálně se rozvedli v roce 1992.

Čtyři roky po rozvodu asi deset let poté, co se rozešli, rozběhl Dale Vince energetickou společnost. Nakonec začala být jeho společnost dost úspěšná.

O témě DVĚ DESETILETÍ později, že Vinceho odcizená bývalka Kathleen vynořila na scéně znovu jako sup.

Nárokovala si, že si zaslouží finanční kompenzaci…, i když Vince svou novou společnost nerozběhl dříve než čtyři roky po jejich rozvodu…, i když v jejich původní rozvodové dohodě se uznávalo, že Vince v době rozvodu neměl ŽÁDNÝ majetek.

Nic z toho ale nebylo podstatné.

Poté, co se Kathleen povedlo protlačit to až k nejvyššímu soudu Anglie, jí bylo přiřknuto „mírné“ vyrovnání 300 000 liber (8 910 000 Kč).

Co přijde dál? Bude někdo finančně odpovídat za to, že ‚oloupil‘ svou/svého chotě o kariéru selfie modelu na Instagramu?

A jak přesně vypočítat ztráty z kariéry, která nikdy neexistovala?

A proč neotevřít evidenci a nerevidovat VŠECHNA rozvodová vypořádání z posledních 20 let? Myslím, že je to opravdu šílené. Říká se tomu rozvodové vypořádání, protože o záležitosti se předpokládá, že je tím vypořádaná.

Otevřou-li se případy i po tomto faktu, tak se tím jen předvádí, že jejich vlastní vláda zákona je naprosto neplatná.

Ale zrušení Vlády zákona je přeci jen malá cena, kterou stojí za to zaplatit za tu falešnou sociální spravedlnost.

By Joe Jarvis – March 11, 2020

Via Sovereign Man

Zdroj: https://www.thedailybell.com/all-articles/news-analysis/court-demands-husband-compensate-ex-wife-for-career-she-never-had/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Čína vede s USA válku státních dluhů

Hegemonie US dolaru je už dávno standardem globálního finančního a ekonomického systému. Ale vývoj v posledních letech a měsících (týdnech a událostech) poukazuje,...

Šest metrik z block-chainů ukazuje, že Bitcoin nabízí generační příležitost k nákupům

Šest vyzkoušených a otestovaných metrik z block-chainů ukazuje opakující se vzory naposledy viděné na dně posledních tří medvědích (klesajících) trhů…

De-dolarizace zrychluje a ve směřování obchodů sehrají důležitou roli krypto-měny

V geopolitických událostech jsme v uplynulém týdnu spatřili vzor, který není jakkoliv příznivý unipolární hegemonii Západu. Zaprvé jsme to tu rozebírali,...

Most Popular

‚Nejsme ve válce s nikým,‘ odmítá Maďarsko německé tvrzení, že Evropa je ve válce s Ruskem

Péter Szijjártó reaguje na nedávné prohlášení německé ministryně zahraničí, v němž tvrdila, že Evropa je ve válce s Ruskem. Náhledový obrázek:...

Čína vede s USA válku státních dluhů

Hegemonie US dolaru je už dávno standardem globálního finančního a ekonomického systému. Ale vývoj v posledních letech a měsících (týdnech a událostech) poukazuje,...

Šest metrik z block-chainů ukazuje, že Bitcoin nabízí generační příležitost k nákupům

Šest vyzkoušených a otestovaných metrik z block-chainů ukazuje opakující se vzory naposledy viděné na dně posledních tří medvědích (klesajících) trhů…

Farma-giganti mají v EU neúměrný vliv na veřejné zdravotnictví

Farma-giganti obchodující v Evropské unii mají „neúměrný“ vliv na záležitosti veřejného zdravotnictví tohoto bloku, tvrdí studie. Zpráva sestavená francouzskou neziskovkou...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x