Pondělí, 6 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Soudci zrušili případ proti lodnímu taxi pro migranty obviněnému z pomoci ilegální...

Soudci zrušili případ proti lodnímu taxi pro migranty obviněnému z pomoci ilegální migraci

Soud v sicilském Ragusa řekl, že nebude stíhat kapitána a šéfové mise neziskovky pro dovoz migrantů Otevřená náruč za pomoc ilegální migraci, obviněných z ukradení mise hledání a záchrany od libyjských úřadů ve vodách u Tripolisu.

K incidentu došlo 15. března 2018, kdy loď Otevřená náruč zasáhla, aby ve vodách u libyjského pobřeží sebrala 218 migrantů. Operaci jejich sbírání už prováděly libyjské úřady, které měly v úmyslu dovézt je do nejbližšího přístavu v Severní Africe, což vedlo k vypjatému střetu mezi úředníky z Tripolisu a španělskými aktivisty otevřených hranic.

Neziskovka nakonec ty migranty vysadila na břeh v Itálii.

Aktivisté tvrdili, že jim severoafričtí činitelé vyhrožovali, a proto migranty vydat nemohli. Videozáznam shlédnutý u soudu zjevně s těmito tvrzeními nesouhlasil a ukazoval Libyjce pouze tvrdící, že to oni jsou pověření záchrannou operací.

Prokurátoři z Ragusa vznesli potenciální žalobu proti kapitánu Marcu Reigovi Creusovi a šéfové mise Ana Isabel Montes Mier za pomoc ilegální imigraci a za vynucení vylodění z lodi u italských úřadů. Soudce ve středu řekl, že „jediným skutečným záměrem neziskovky nebyl humanismus, ale přivézt je do Itálie za každou cenu bez ohledu na předpisy.“

Avšak i přes tento nález podle Il Giornale soudce tento případ zrušil s tvrzením, že nebyl spáchán žádný zločin.

Otevřená náruč, která ve Středomoří pod záminkou humanismu roky operovala při transportech migrantů ze Severní Afriky do Evropy, ve čtvrtek oznámila, že bude pokračovat v dalších operacích.

Vůdce populistické proti masové migraci zaměřené strany Liga Matteo Salvini se s Otevřenou náručí střetl v srpnu 2019, kdy jako ministr vnitra odmítl nechat na italské půdě vylodit 164 migrantů. Pan Salvini, který působil i jako místopředseda vlády země, zavedl přísnou politiku odmítání vstupu migračních taxíků do Itálie, čímž dramaticky snížil počet ilegální vstupů cizinců do země i následných utonutí migrantů pokoušejících se doplout do této evropské země.

Senátor Salvini však po kolapsu koaliční vlády Ligy s levicovým Hnutím pěti hvězd ztratil svůj vládní post a nová koalice mezi Pěti hvězdami a levicově establishmentovou Demokratickou stranou pracuje na zrušení mnoha jeho reforem k ochraně hranic.

V srpnu odhlasoval italský senát zrušení imunity pro tohoto senátora, v důsledku čehož stál před soudem za „únos“ migrantů.

„Jsem hrdý, že jsem bránil Itálii: Udělal bych to zase a budu to dělat zase, protože jen v tomto červenci se jich tu vylodilo šestkrát tolik, než za stejné období před rokem, kdy byla Liga ve vládě,“ řekl pan Salvini.

VICTORIA FRIEDMAN

6 Nov 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/11/06/court-drops-case-against-migrant-taxi-ship-aiding-illegal-migration/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

Jak by vypadala inflace v ekonomice skutečného volného trhu

Není nic podstatnějšího než výchozí předpoklad Bernankeho sledujícího situaci s nasliněným prstem ve vzduchu, že centrální banka Fed potřebuje polštář 200 bazických bodů...

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x