Sevilla, město s hluboce katolickou tradicí bude míst po 700 letech svoji první mešitu.
Defend Europa hlásí.
Toto jihošpanělské město má zajímavou historii plnou důležitých a kuriózních událostí. Tato událost však proběhla nepovšimnuta většinou Španělů i Sevillanů, stejně jako většinou médií.
Možná to lze v očích Sevillanů považovat za „nevinnou“ hru zvanou multikulturalismus.
Před devíti lety došlo k pokusu postavit mešitu v sevillské čtvrti San Jerónimu. Ovšem reakcí této čtvrti bylo tvrdé: NE!
Jak to můžete vidět níže, reakce byla jasná. Samozřejmě, že byl tento protest celou škálou regresivních levičáků zvyklých útočit na vlastenectví označen za islamofobní, xenofobní a ještě všelijak „fobní“.
Teď je to ale jiné.
Na politickém jevišti se objevil muž zvaný Kanoute, bývalý fotbalista za tým Sevilla FC, který na stavbu této mešity vybral 300 000 euro.
„Dělám to, abych pro toto město zachránil islámské zbožnosti,“ prohlásil.
V takové zemi, jako je Španělsko, kde muslimská populace už dosáhla 4% obyvatelstva a pod socialistickou vládou neustále roste, toto otvírání jako by ne příliš důležitých mešit, které živí apetit po stavbě mnoha dalších. Stejný trend byl např. spatřen i v Barceloně.
Po kapitulaci dalšího španělského města se začínají jeho kořeny potácet. Útoky na španělskou kulturu je vidět každý den.
Ferdinand III Kastilský, který toto město v 13. století znovu dobyl, svého času řekl: „Nenechám toto město padnout pod moc mohamedánů, aby se tu pak rojily stovky mouřenínů k praktikování svých bezbožných rituálů.“
Zapomnělo Španělsko na jeho slova nebo je v něm duch Reconquisty pořád ještě živý i dnes?
Další články k tématu:
Vůdci španělských muslimů od španělského krále chtějí, aby se omluvil za porážku islámu v roce 1492
By Emma R. 27 May 2019