Pátek, 24 března, 2023
Home Nezařazené Spíše než Trumpovu zeď

Spíše než Trumpovu zeď

(foto: Wikipedia)

 

President Trump již plní to, k čemu se zavázal ohledně řešení ilegální imigrace. Jeho exekutivní nařízení z 25. ledna vyžaduje výstavbu zdi podél celé hranice USA a Mexika. Ač se správně zaměřuje na tento problém, z několika důvodů se bohužel jeho navrhované řešení nijak odstranění problému nepřiblíží.

Za prvé, zeď nebude fungovat. Texas začal s plotem podél hranic před 10 lety. V pohraničí to oddělilo lidi od svého majetku, oddělilo je to od své půdy skrze vyvlastnění a problém s pašováním lidí a drog nakonec vyřešen nebyl.

Za druhé, zeď bude drahá. Odhad nákladů je12 až 15 miliard dolarů. Můžete se vsadit, že to bude víc. President Trump tvrdí, že pokud mexická vláda zeď nezaplatí, uvalí na zboží z Mexika 20- procentní daň. Kdo tuto daň zaplatí? Americký spotřebitel.

Za třetí, stavění zdi ignoruje skutečnou příčinu ilegálního překračování hranic do USA. Trump sice správně upřednostňuje téma bezpečnosti hranic, nepřichází však s řešením, jak to udělat efektivně a s finančním přínosem pro USA, spíše než ekonomickým vysátím.

Řešení, jak se skutečně postavit problému ilegální imigrace, pašování drog a hrozbě terorismu proudícího přes hranici, je jasné: odstranit magnet sociálního zabezpečení, který přitahuje tolik ilegálních imigrantů, dále ukončit 25 – letou válku USA na Středním východě a ukončit protidrogovou válku, která podněcuje pašeráky k překračování hranic.

Různé programy za peníze daňových poplatníků, které přinášejí prospěch ilegálním imigrantům do USA, jako přímé finanční transakce, zdravotní benefity a poskytování jídla či vzdělání, stojí nějakých 100 milionů dolarů ročně. To je pro občany a legální obyvatele významné břemeno. Naděje finančních dávek, jídla, vzdělání a zdravotní péče po překročení hranic jsou pro lidi mocným podnětem. Zejména nedává smysl, když vláda poskytuje tyto výhody lidem, kteří nejsou v USA legálně.

Stejně tak velmi nákladná 40- letá válka proti drogám nijak Američanům nebyla prospěšnou. Odhaduje se, že od doby, co Nixon vyhlásil protidrogovou válku, USA utratily více než bilion dolarů na tuto prohranou bitvou. To proto, že stejně jako je tomu u magnetu sociálních dávek, existuje enormní motivace drogy pašovat do USA.

Již víme, jaký vliv mělo ukončení války proti drogám na pašování – s narůstajícím počtem amerických států legalizujících marihuanu pro léčebné účely kleslo pašování marihuany z Mexika do USA od roku 2010 o 50 procent.

A nakonec hrozba teroristů překračujících hranici USA z Mexika musí být sice brána vážně, avšak opět musíme střízlivě zvážit, proč nám mohou chtít uškodit. Na Středním východě shazujeme bomby přinejmenším od roku 1990. V minulém roce shodil Obama přes 26 000 bomb. Tisíce civilistů bylo zabito při amerických dronových útocích. Velký plán USA předělat Střední východ přinesl jen bídu, krveprolití a terorismus. Po ukončení této nesmyslné intervence bude ještě dlouho trvat, než zanikne motiv útočit na USA.

Věřím, že pro USA je důležité mít bezpečné hranice, ale bohužel Trumpův plán vybudovat zeď skončí utracením majlantu, s ignorováním skutečného problému, kvůli kterému lidé ilegálně překračují hranice. Imigranti budou proudit dál, dokud budou mít tyto podněty.

 

Zdroj: http://ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2017/january/30/a-better-solution-than-trump-s-border-wall/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
58
0
Would love your thoughts, please comment.x