Sobota, 1 dubna, 2023
Home EKONOMIKA Spolu s pokračujícími přípravami na válku nabízí Rusko Číně kradmé bitevníky

Spolu s pokračujícími přípravami na válku nabízí Rusko Číně kradmé bitevníky

Pekingem kontrolovaný Global Timers hlásí, že Čína nakoupí ruské bitevníky páté generace Su-57, což je krok významného rozšíření strategických vztahů mezi oběma zeměmi.

Ředitel pro mezinárodní spolupráci a regionální politiku v Rostec Viktor Kladov na Mezinárodní námořní a letecké výstavě v Langkawi (LIMA) v Malajsii oznámil, že exportní verze Su-57 přezdívaná Su-57E dostane během pár týdnů od prezidenta Vladimira Putina exportní povolení.

Kladov řekl: „Čína před nedávnem dostala dodávku 24 letounů Su-35 a v následujících letech učiní Čína rozhodnutí buď si opatřit další Su-35, začít Su-35 stavět v Číně, nebo nakoupit pátou generaci leteckých bitevníků, což by byla pro Su-57E další příležitost.

Global Times uvedl, že „Čína dostala nabídku nejlepších ruských válečných letounů.“ Avšak s citacemi interview s Wang Yongqingem, šéfkonstruktérem u Shenyan Aircraft Corporation, Global Times tvrdí, že další kradmý bitevní ve flotile by vyvolal problémy pro program čínských kradmých bitevníků J-20. Yongqing řekl, že Su-57E by se hodil k „technickým studiím“ kradmých technologií.

Podle Jane’s Defence Weekly Kladov řekl, že zákazníci ze Středního východu se o Su-57E  zajímají jako o levnou alternativu k F-35 Lighting II od Lockheed Martin.

Očekává se, že tento letoun bude letos odhalen na Dubajské letecké show. Kladov řekl, že Indie s Čínou jsou očekávaní první zákazníci z asijsko-pacifického regionu.

Avšak šéfredaktor Aerospace Knoledge Wang Ya’nan řekl, že je sice s ruskými kradmými bitevníky spokojen, existuje tu ale určitý konflikt zájmů, jelikož Čína si už vyvinula J-20.

Čína je uprostřed posledních příprav J-20 před sériovou výrobou, která se očekává, že začne v nejbližší budoucnosti, řekl Global Times Ya’nan.

Několik Su-57 údajně prošlo v 1. kvartále 2018 zkouškou skutečným bojem. V březnu ruský prezident Vladimir Putin Su-57 prohlásil za nejlepší tryskový bitevník světa.

Čínská potenciální akvizice ruských kradmých letounů přichází v době, kdy USA obě tyto země obklopují svými přáteli zásobovanými americkými letouny F-35.

S tím, jak už probíhá Studená válka 2.0, NATO rychle lifruje kradmé tryskáče do Východní hemisféry a USA, jakož i Čína s Ruskem, zvyšují sázky, tak pravděpodobnost významného konfliktu po roce 2020 významně narůstá.

by Tyler Durden

Wed, 04/03/2019 – 19:40

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-04-02/russia-offers-stealth-fighters-china-war-preparations-continue

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Čína s Brazílií se dohodly, že pohřbí dolar

V době, kdy se zprávy o de-dolarizaci valí rychle a zběsile, už i Elon Musk naskakuje, aby mu ten vlak neujel…

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

Most Popular

Důvěra v Macrona se propadá na nejnižší úroveň od protestů Žlutých vest, zatímco popularita populistů Le Penové a krajní levice roste

Důvěra francouzského lidu ve vůdcovství prezidenta Emmanuela Macron se propadla na nejnižší úroveň od protestů Žlutých vest roku 2018, zatímco populisté Marine...

Čína s Brazílií se dohodly, že pohřbí dolar

V době, kdy se zprávy o de-dolarizaci valí rychle a zběsile, už i Elon Musk naskakuje, aby mu ten vlak neujel…

O dvě desetiletí později odhlasoval Senát USA zrušení zmocnění k Irácké válce

Senát USA 29. března 66 ku 30 hlasům odhlasoval zrušení Zmocnění k použití vojenské síly (AUMF) z roku 2002, které bývalému prezidentovi George W....

Washington ví, že bez pomoci USA prohrajeme a padne-li Bachmut, bude mě veřejnost tlačit k míru, lamentuje Zelenskyj

Prezident Volodymyr Zelenskyj i přes povídačku o strategické bezvýznamnosti Bachmutu prohlásil, že dojde-li v něm k porážce, tak to povede jak mezinárodní komunitu, tak...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x