Čtvrtek, 2 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Srbská armáda vyslána k hranici na ochranu před migranty (VIDEO)

Srbská armáda vyslána k hranici na ochranu před migranty (VIDEO)

Bělehrad, Srbsko (AP) – Srbsko vyslalo svoji armádu do města u hranic s Chorvatskem, kde váznou stovky migrantů v naději, že se jim povede dostat se do Evropské unie.

Ministerstvo obrany v sobotu prohlásilo, že president Aleksandr Vucic nařídil nasazení vojsk k „zabezpečení“ tří táborů migrantů u západního města Sid, které ubytovávají asi 1 500 lidí převážně ze Sýrie, Afghánistánu a Pákistánu.

Vucic řekl, že toto nasazení nařídil na ochranu místního obyvatelstva před údajným obtěžováním a loupežemi páchanými migranty.

Promluvil na televizi Prva ke zrušení stavu nouze z tohoto měsíce kvůli boji s šířením koronaviru, po kterém prý migranti začali slídit kolem svých táborů, kdy páchali „drobnou zločinnosti a ilegálně vstupovali do domů.“

„Kvůli tomu se lidé necítí v bezpečí,“ řekl Vucic.

Vůči migrantům se začala mezi obyvatelstvem šířit čím dál větší zášť a docházelo k častým protestům vyjadřujícím nespokojenost organizovaným před tábory krajně pravicovými skupinami.

V Srbsku vázne odhadem 4 000 migrantů nacházejících na hlavních tranzitních trasách přes Balkán, kudy prchají lidé před válkou a chudobou.

Řecko, země, která se potýká s těžkostmi při zvládání velkého počtu migrantů překračujících její hranice, v sobotu přijalo kroky k znovusjednocení sirotků s jejich rodinami.

Dvacet tři nezletilých, převážně z Afghánistánu, v sobotu odletělo z Atén do Švýcarska, kde budou konečně zase spojeni se svými rodinami, uvedly řecké úřady.

Náměstek ministra pro migraci a azyly Giorgos Koumoutsakos řekl, že Řecko brzy opustí 508 žadatelů o azyl.

By Arthur Lyons 19 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/serbian-army-deployed-near-border-to-protect-against-migrants/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x