Neděle, 2 dubna, 2023
Home EKONOMIKA Švédové si odhlasovali, že největším plýtváním penězi daňových poplatníků v roce 2019...

Švédové si odhlasovali, že největším plýtváním penězi daňových poplatníků v roce 2019 byla klimatická politika

Švédská veřejnost si podle švédské Asociace daňových poplatníků odhlasovala, že v roce 2019 bylo vyhazování peněz na klimatickou změnu tím největším plýtváním penězi daňových poplatníků, k jakému došlo.

Tato Asociace daňových poplatníků tento týden vydala výsledky svého ročního průzkumu o vyhazování peněz, vyhlašující, že klimatická politika byla tím největším vyhazováním peněz hlavně kvůli faktu, že přes všechny ty výdaje se stejně švédské emise ve skutečnosti lehce zvýšily.

V roce 2014 utratila švédská národní vláda 5,2 miliardy švédských korun (547 milionů $), což je číslo, které se v plánovaném rozpočtu pro rok 2020 skoro zdvojnásobilo na 12,6 miliardy korun (1,3 miliard $).

„Vláda více než zdvojnásobila příděly na klimatickou politiku, ale přesto emise už neklesají. V roce 2018 emise dokonce rostly. Proto byla klimatická politika odhlasována jako největší vyhazování roku,“ řekl ombucman plýtvání Johan Gustafsson z Asociace daňových poplatníků.

„Příliš peněz je vyhozeno, aniž by z těch peněz byl nějaký prospěch. To není méně důležité, než že ty peníze by mohly něco přinést, kdyby se investovaly do něčeho, co důležité je, místo plýtvání,“ dodal.

Na druhém místě se v průzkumu umístil projekt od umělecké komise, na který se utratilo přes milion korun na projekt, který se zaměřuje na umění o žížalách a plísních.

Mats Caldeborg a jeho žena Katrin Zackrisson Caldeborg, kteří jsou za tímto projektem, řekli Expressen: „Umění o ptácích, čmelácích, včelách, červech a plísních je projekt, který by měl obrátit vzhůru nohami běžný způsob nahlížení na svět a jeho chápání. Tady se ti menší obyvatelé přírody nezobrazují, ale jako takoví by měli mít svá práva i u příjemců umění.“

Tento průzkum o plýtvání přichází se svými výsledky v době, kdy spousta švédských obecních správ naráží na těžkosti nebo dokonce bankrotuje kvůli nedostatku peněz na podporu nedávno příchozích migrantů, kteří se z větší části nezapojují mezi pracovní síly.

Podle odhadů 90 procent migrantů, kteří do země přišli během vrcholu migrační krize v roce 2015 a obdrželi trvalý pobyt, zůstává nezaměstnaných.

AP Photo/Jason DeCrow

CHRIS TOMLINSON

11 Jan 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/01/11/swedes-vote-climate-policy-biggest-waste-tax-payer-money-2019/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Čína s Brazílií se dohodly, že pohřbí dolar

V době, kdy se zprávy o de-dolarizaci valí rychle a zběsile, už i Elon Musk naskakuje, aby mu ten vlak neujel…

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

Most Popular

Důvěra v Macrona se propadá na nejnižší úroveň od protestů Žlutých vest, zatímco popularita populistů Le Penové a krajní levice roste

Důvěra francouzského lidu ve vůdcovství prezidenta Emmanuela Macron se propadla na nejnižší úroveň od protestů Žlutých vest roku 2018, zatímco populisté Marine...

Čína s Brazílií se dohodly, že pohřbí dolar

V době, kdy se zprávy o de-dolarizaci valí rychle a zběsile, už i Elon Musk naskakuje, aby mu ten vlak neujel…

O dvě desetiletí později odhlasoval Senát USA zrušení zmocnění k Irácké válce

Senát USA 29. března 66 ku 30 hlasům odhlasoval zrušení Zmocnění k použití vojenské síly (AUMF) z roku 2002, které bývalému prezidentovi George W....

Washington ví, že bez pomoci USA prohrajeme a padne-li Bachmut, bude mě veřejnost tlačit k míru, lamentuje Zelenskyj

Prezident Volodymyr Zelenskyj i přes povídačku o strategické bezvýznamnosti Bachmutu prohlásil, že dojde-li v něm k porážce, tak to povede jak mezinárodní komunitu, tak...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x