Jste připraveni na absurdity tohoto týdne? Zde je náš páteční přehled nejsměšnějších zpráv z celého světa, které jsou však bohužel o hrozbách pro vaši svobodu, vaše peníze a vaši prosperitu.
Singapur oficiálně zakazuje ‚fake‘ news
Singapur je úžasný v mnoha věcech – v bankovnictví, podnikání, obchodování atd. Ale vede si dost uboze ve věci občanských svobod.
O co tu jde: v Singapuru nabyl tento měsíc účinnosti nový zákon, jehož účelem je skoncovat s fake news na platformách sociálních médií, aby odstraňovaly veškerý obsah, který je v rozporu s názorem vlády.
Singapur definuje fake news jako cokoliv, co působí rozvratně na „národní klid“ a na klid u spřátelených spojenců. Kdo tomuto zákonu nevyhoví, může dostat deset let žaláře.
Celý článek si můžete přečíst zde.
Čínská aplikace „Studie velkého národa“ špehuje své uživatele
Když mluvíme o informační kontrole, je na tom čínské autoritářství ještě hůře.
Čínská vláda nedávno zveřejnila aplikaci zvanou „Studie velkého národa,“ která cpe čínským občanům do hlavy vládou sponzorované zprávy a informace.
Rovněž vystavuje kvízy k poučení o prezidentu Xi Jinpingovi.
Čínská vláda nejenže tuto aplikaci propaguje, ale pracovníci vlády mají povinnost se k ní přihlásit a každodenně tuto aplikaci používat.
Také některé korporace vyžadují to samé od svých zaměstnanců.
A teď německá společnost kybernetické bezpečnosti objevila, že tato appka má zadní vrátka, která čínským úřadům umožňují 100 milionů uživatelů této aplikace špehovat.
Měli bychom být snad překvapeni?
Klikněte sem, kde je celý článek
Zubař v Ontariu přišel o svoji zubařskou licenci za to, že ošetřil svoji manželku
Kanadská provincie Ontario považuje za profesionální pochybení, když zubař „sexuálně zneužije pacienta.“
Podle Zákona o regulaci zdravotních profesí, je sexuálním zneužitím jakýkoliv sexuální styk nebo jakýkoliv typ sexuálního vztahu.
To, že je to se souhlasem, je nepodstatné. Jakýkoliv sexuální kontakt je považován za zneužití. Divné ale je, že do definice ‚pacienta‘ zapadá i choť.
Takže, když v Ontariu zubař ošetřil své manželce zuby, tak byl zbaven licence k provozování lékařské praxe (vláda zjevně předpokládala, že zubař je se svou ženou sexuálně aktivní…)
To je zase další do oči bijící příklad toho, jak stupidní, zastaralé předpisy ničí vlastníky malých podniků.
Celý příběh si přečtěte po kliknutí sem.
Také sexuální roboti mají svá práva…
Když už mluvíme o sexuálním souhlasu, tak se hluboce nadechněte.
Minulý měsíc vydala dvojice univerzitních profesorů odborný článek prosazující, ‚že i sexuální roboti‘ by měli poskytovat souhlas, než poslouží k intimní součinnosti se svými vlastníky.
Udělám tu malou přestávku, protože se asi zamyslíte: ‚Kdože? Sexuální roboti?‘ Ano. Je to tak. Víte přeci, že je tu už ten nový odvážný svět.
Za pozornost však stojí i moudré myšlenky těchto zvláště pokrokem osvícených profesorů, kteří zjistili, že k nejkritičtějším problémům světa patří kromě globálního oteplování i práva sexuálních robotů.
Profesoři ve svém vědeckém článku navrhují, že sexuální roboti by měli být vybaveni „modulem souhlasu“ tak, aby roboti mohli sex odmítat, víte přeci, v případě, že tu hračku bolí hlava.
Dále navrhují, že takovýto přístup by mohl „podporovat kultivaci soucitu, když by se používal pod dohledem v terapeutických scénářích.“
Vášeň robotického sexu si vlastně jinak než pod pozorným dohledem byrokratů a akademiků ani představit nedovedu…
Celý článek si můžete přečíst zde.
By Simon Black – October 18, 2019
Zdroj: https://www.thedailybell.com/all-articles/news-analysis/now-even-sex-robots-have-rights/