Pátek, 24 března, 2023
Home POLITIKA Evropská Unie To, co nastalo v Durynsku a vyvolalo otřesy na celonárodní politické scéně...

To, co nastalo v Durynsku a vyvolalo otřesy na celonárodní politické scéně Německa – zvláště bouři ve straně Merkelové, nezůstane jen v Durynsku

Minulý týden jsem nastínil, proč je Durynsko epicentrem seismického zlomu v německé politice. Hroucení způsobené bombou vrženou na kancléřku Angelu Merkelovou bude tento týden pokračovat.

Nejdříve musela Merkelová svoji nástupkyni, Annagret Kramp-Karrenbauer, kterou sama vybrala, z vedení Křesťanskodemokratické unie (CDU) vyhodit, protože je to nemehlo.

Teď odstoupil už i zemský šéf CDU v Durynsku, Mike Mohring, tj. další oběť železnou pěstí vedené politiky Merkelové, jejímž účelem odepřít každému, kdo v Německu nepředstavuje politiku jejího směru, vstup do německého politického mainstreamu.

Mohring chápe, že v Durynsku nepůjde udělat žádnou koalici, když CDU ustoupí ze hry, místo aby se dohodla s některou z euroskeptických stran, které tam dominují průzkumům – tj. Die Linke nebo Alternativa pro Německo (AfD).

A podle článku z Zeit Online se Mohring pokoušel spolupracovat s každým, kdo přicházel s řešením, které nebylo odsouzeno skončit v slzách.

Ale žádné z nich nebylo přijatelné pro Merkelku, protože nejenže jakoukoliv alianci s AfD pro místní organizace CDU zakázala, ale přesně to zakázala i s Die Linke, takže s veškerými vítězi tamních voleb.

To má nulový smysl, jelikož aliance Die Linke/CDU v Durynsku by mohla pokračovat ve vládě, když by Bodo Ramelow zůstal v čele.

Proč to Merkelová dělala? Die Linke není pro Merkelovou CDU na národní úrovni hrozbou, ani na jejím vítězství v těchto místech není nic mimořádného.

A opět se tím vracíme k tomu, o čem jsem mluvil v předchozích l článcích o tomto, Merkelová má tajnou alianci se Zelenými, která je veřejným tajemstvím. Zelení mají už desítky let zpovzdálí kontrolu nad legislativní agendou kvůli tomu, jak zamořili parlamentní komoru Bundesrat, která jim dává ve skutečnosti v této Horní komoře Německa právo veto.

Požadavkem, že Thomas Kemmerich z jiné strany FDP odstoupil z postu ministerského předsedy Durynska na základě vměšování nevolené a protiústavní Koaliční komise, se Merkelová dopouští toho, čemu v Německu říkají Reichesexekution, čili vměšování do záležitostí jednotlivých zemí, které je v přímém rozporu se Základním německým právem.

Samozřejmě, že AfD to vidí a Merkelovou za to žalovala. Německá média to samozřejmě neustále shazují, ale ve skutečnosti je to opravdová ústavní krize, zvláště teď, když poslední průzkumy poukazují, že předčasné volby v Durynsku asi skončí koalici mezi Die Linke a AfD.

Protože problémy Merkelové se tím vůbec nemohou vyřešit, pokud Zelení nezískají nejméně 5%, aby se dostali do Durynského parlamentu, a tudíž nemohou být ani součástí koaliční vlády.

Členstvo CDU v Durynsku nepovažuje autokratickou vládu Merkelové za přijatelné chování. Svoji stranu vidí jako kolabující kvůli vnitřním rozbrojům a kvůli přezíravosti Merkelové. Oni na to doplácí na úrovni své spolkové země.

Důsledkem je rychle se tříštící CDU, kdy noví kandidáti na vůdce jako Frederich Merz, prokazují, že se to děje kvůli naprosto přezíravé Merkelové.

Merz musel vycouvat z komentářů, jako že AfD je „holocaust popírající lůza“, spolu s tím, že prý nemáme brát vážně jeho někdejší prosazování otevřené koalice mezi Zelenými a CDU.

Komentáře jako tento neslyší rádi tradiční příznivci CDU a ti by také určitě nehlasovali pro něco takového jako koalice CDU se Zelenými. Takže AfD bude muset využít příležitosti, které před ní leží, aby od CDU odlákali dalších pět procent, protože tím všechny ty volební kalkuly Merkelové a CDU skončí v naprosté katastrofě.

Problémy německé politiky daleko přesahují přes Angelu Merkel. Vzestup AfD vyvíjí ohromný tlak na lidi, kteří nejsou zvyklí se s takovýmto tlakem potýkat.

Je to ovšem úplně stejný příběh, co jsme viděli předtím. Stejně se to hrálo s nejapnými trouby, co se pokoušeli zastavit Brexit anebo odvolat Donalda Trumpa. Koukáme na to v dalším kole pokusů dostat Mattea Salviniho do žaláře za to, že v Itálii opravdu dělal svou práci, za což ho i prokurátor osvobodil.

A v tom spočívá i základní problém s německou politikou. Merkelová zneužívá Zelených, aby zrazovala Německo a zaprodávala ho EU v rozporu se zdravým obrozením německého národního ducha, který se začíná pokoušet dát do pořádku hanebné dědictví 20. století s realitou dneška.

Ale neustálé zostouzení lidí, kteří jsou už téměř čtyři generace vylučováni z takových politických událostí, aby se překroutila volební politika, pouze slouží AfD, aby mohli kritizovat Merkelismus s větší věrohodností. Tradiční strany tím jen lidi naštvou a odcizují si je.

Tato situace nijak nevyšumí. Pro CDU se bude jen zhoršovat a v té teď bublá rozkol. AfD pevně upírá zraky na Merkelku a jen za osm měsíců jsou v Německu všeobecné volby.

Centristické strany v Německu se úplně zhroutily stejně jako se to děje v mnoha dalších zemích Evropy. Volby do Europarlamentu to předvedly jasně do očí bijícím způsobem.

Ale ať se v politice Durynska v několika dalších týdnech stane cokoliv, jsem si jist, že to bude mít mnohem dalekosáhlejší účinek, než jen, že by to ovlivnilo pouze rozpočet malé východoněmecké země.

by Tyler Durden

Sun, 02/16/2020 – 07:00

Authored by Tom Luongo via Gold, Goats, ‘n Guns blog,

Konec formuláře

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/what-happens-thuringia-wont-stay-thuringia

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Evropské jaro? Zatímco Francie hoří, Německo se chystá na velké stávky

S tím, jak se „zima naštvanosti“ zachvacující celou Evropu už eskaluje do „jara naštvanosti“, tak se stávky a protesty z Francie, Řecka a dalších...

‚Macron si vzal republiku jako rukojmí‘ – Francie upadá do chaosu a Marine Le Pen slibuje, že stane-li se prezidentkou, sníží důchodový věk

Poté, co Macron vnutil zvednutí důchodového věku z 62 na 64 let, řekla Le Pen, že bude-li zvolena prezidentkou, tak některým pracovníkům umožní...

Most Popular

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x