Pondělí, 27 března, 2023
Home NWO Mezinárodní konflikty Trump naštvaný na své poradce se nechce dát přesvědčit, že nastal ten...

Trump naštvaný na své poradce se nechce dát přesvědčit, že nastal ten správný čas k útoku na Írán

Pokouší se prezident Trump tuto situaci de-eskalovat nebo to znamená, že nastane ten správný čas k útoku, jakmile naši „spojenci“ naaranžují potřebnou falešnou vlajku?

Nemyslím si, že Trumps chce válku s Íránem, ale nevypadá to moc tak, že by to byl ještě on, kdo tohle představení režíruje.

WaPo píše:

Prezident Trump je naštvaný na některé ze svých vrcholných poradců, kteří si myslí, že by se jim mohlo povést nalákat Spojené státy do vojenské konfrontace s Íránem a zbořit tak šanci na jeho dlouhodobé sliby, že Spojené státy stáhne z drahých zahraničních válek, tvrdí někteří američtí činitelé. Trump má raději diplomatický přístup k uvolnění napětí a chce s Íránskými vůdci mluvit přímo.

Rozkoly ohledně hodnocení nedávných zpravodajských poznatků a toho, jak by se na ně mělo reagovat, vyvolávají i rozbroje uvnitř aliancí se zahraničními spojenci, tvrdí četní činitelé ve Spojených státech a v Evropě, kdy k oněm poznatkům, na základě nichž dochází k těmto sporům, patří i pokyny vojskům od nejvyššího vůdce Íránu ajatolláha Ali Khameneiho, kdy je někteří američtí činitelé interpretují jako hrozbu americkým vojskům na Středním východě.

Jak správně vyložit? – „Někteří činitelé ro interpretují jako hrozbu.“

To se překládá jako: „Je to vyfabrikovaný kec, kterému nikdo nevěří.“

Tato satira od Onion, se tomu pošklebuje výstižně:

Pokaždé, když USA hrozí útokem na Írán, tak Írán odpovídá, že se budou bránit, takže o těchto prohlášeních se pak referuje jako o hrozbách útoku na Ameriku.

V našich prolhaných médiích ten vyfabrikovaný kec v našich vídáme zas a znova.

Trump se minulý týden a přes víkend rozzuřil kvůli tomu, na co pohlíží jako na plány přejít do válečné linie, které se rozbíhá už předtím, než on na něco takového začal pomýšlet, řekl vedoucí činitel administrativy obeznámený s konverzací, kterou Trump vedl s národně bezpečnostním poradcem Johnem Boltonem a s ministrem zahraničí Mikem Pompeem.

„Ti už dělají kroky dopředu, aby jim to vyšlo, a Trump je naštvaný,“ řekl tento činitel. „Bolton a Pompeo a další hodně spěchali, aby věci dostali, kam potřebují.“

Bolton, který než nastoupil loni do Bílého domu, už dávno prosazoval změnu režimu v Íránu, není vůbec s Trumpem „na jedné lodi“, ač prezident byl zaníceným kritikem Íránu už dávno předtím, než Boltona najal. Trum „chce s Íránci rozhovory, chce dohodu,“ a je otevřený vyjednávání s Íránskou vládou, řekl tento činitel.

„Všechny ty řeči o ‚změně režimu‘ se mu nelíbí,“ když to vnímá, jako by k jeho uším doléhala ozvěna někdejších diskusí o odstranění iráckého prezidenta Saddáma Husseina před americkou invazí v roce 2003, řekl tento činitel, který stejně jako ostatní mluvil pod podmínkou anonymity.

Je to skoro přesné opakování Iráku, v němž je i většina hráčů stejných. Vše, co potřebují, je ohromující falešná vlajka k vytření očí veřejnosti, aby s ní ten útok ospravedlnili.

Mluvčí Národně bezpečnostní rady Garrett Marquis řekl: „Tyto zprávy neodráží přesně skutečnost.“

Trump není nakloněn reakci silou, pokud nedojde k „velkému kroku“ Íránců, řekl jeden vysoký činitel Bílého domu. Ovšem i tak je prezident ochoten reagovat silou, dojde-li k úmrtím Američanů nebo k nějaké dramatické eskalaci.

To je ovšem ten nejpěknější způsob, jak signalizovat našim „spojencům“, že nastal ten správný čas zaranžovat falešnou vlajku. K něčemu podobnému došlo s útokem na Sýrii, který byl podle nově uniklých zpráv OPCW úplně zinscenovaný.

V úterý řekl v Pentagonu reportérům britský generálmajor Chris Ghika, že „ze strany Íránem podporovaných sil ve skutečnosti neexistuje žádná zvýšená hrozba,“ hlásí Common Dreams.

„Monitorujeme je v celém rozsahu, protože to je v prostředí, kde jsme usazeni,“ řekl generálmajor Chris Ghika promlouvající přes video-rozhovor z Bagdádu. „Pokud by snad úroveň hrozby vzrostla, tak přiměřeně tomu zvýšíme opatření na ochranu svých sil.“

Video s projevem tohoto generála:

Naše vláda a média – zatímco vláda Írán obklopuje letadlovými loděmi a hrozí invazí – se nadšeně chovají, jako by to byla nějaká výhra, jestli nějak „spadneme“ nebo „uklouzneme“ do války.

Vše to zatím postupuje podle plánu neoconů z onoho slavného videa o chystaných sériích válek, což se následně plnilo, který v roce 2007 vyložil generál Wesley Clark a od té doby se k němu odmítá vyjadřovat:


Překlad tohoto průlomového videa s bývalým velitelem NATO do Češtiny lze nalézt v tomto článku:

Rozhovor s Wesley Clarkem (bývalý velitel sil NATO v Evropě)

Chris Menahan
Information Liberation
May 16, 2019

Zdroj: https://www.prisonplanet.com/washpo-trump-frustrated-by-advisers-is-not-convinced-the-time-is-right-to-attack-iran.html

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

Pro-kremelský vůdce Bulharska říká ne na letadla, rakety nebo tanky pro Ukrajinu

Vůdce členského státu Evropské unie a NATO Bulharska říká, že jeho země svůj arzenál vojenských letadel, protivzdušných raket a tanků nepoužije k posílení...

Cenzurní režim EU se globalizuje

Autoritářský Zákon o digitálních službách znamená smrt svobody slova na internetu. Málo lidí ví, že 16. listopad 2022 byl...

Most Popular

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

Zelená diktatura? Holandští politici se zodpovídají EU, ne voličům

Citát z Breitbart: I přes drtivé odmítnutí zemědělské politiky EU v nedávných volbách nevidí EU žádný důvod, proč by měla Holandsku...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x