Pátek, 24 března, 2023
Home EKONOMIKA USA VEDENÁ KOALICE EVAKUUJE Z ÚDOLÍ EUFRATU ZLATO ISIS

USA VEDENÁ KOALICE EVAKUUJE Z ÚDOLÍ EUFRATU ZLATO ISIS

Členové amerických sil speciálních operací spolu s členy SDF na jihu Sýrie Zdroj: AFP

USA vedená koalice evakuovala v rámci plnění tajné dohody s teroristickou organizací ISIS z jejích posledních pozic ve středu údolí řeky Eufrat mnoho tun zlata těchto teroristů, ohlásila 16. února s odkazem na místní zdroje Syrská arabská tisková agentura (SANA).

„Americké helikoptéry evakuovaly krabice obsahující kvalitní zlato, které teroristé ISIS ukrývali v oblasti al-Dashisha východně od města al-Shaddadah,“ citovala SANA prohlašovat místní očité svědky.

Podle místních zdrojů byli někteří z velitelů ISIS, kteří tento transport zlata teroristické organizace zorganizovali, už předtím koalicí evakuováni.

Syrští pozorovatelé lidských práv (SOHR) před několika dny odhalili, že Amerikou vedená koalice od ISIS požadovala, aby jim vydala více než 40 tun zlata, které tito teroristé v průběhu čtyř let naloupili v různých oblastech Sýrie a Iráku. Některé z toho zlata bylo rovněž propašováno z Turecka.

„Tato koalice se snaží ISIS přinutit, aby se jim vzdala a oni jim mohli zabrat zlato a peníze,“ řekli tito pozorovatelé stojící za proti-Assadovskou syrskou opozicí.

Podobnou tajnou dohodu Amerikou vedená koalice s ISIS uzavřela už během bitev o Manbij, o Tabqah a o Raqqa. Ve všech těchto třech případech umožnila koalice této teroristické skupině, aby se stáhla do „bezpečných oblastí“ se svou vojenskou technikou, penězi i se svými zajatci.

Zdroj: https://southfront.org/us-led-coalition-evacuated-isis-gold-from-euphrates-valley-report/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Sankce na Rusko znamenají, že je zaštítěné proti Západní bankovní krizi, chechtá se Putin

Západní sankce uvalené na Moskvu za válku na Ukrajině izolovaly ruský finanční systém od potenciálních dopadů možné bankovní krize, tvrdí Kreml.

Americká bankovní krize se rozlévá do Evropy

V pondělí se propadly akcie evropských bank, když se po zhroucení Silicon Valley Bank zhroutily i evropské dluhopisy, což by mohlo centrální banky...

USA zavírají oči nad rozpadem dominance petrodolaru kvůli sankcím na Rusko

Pamatujete, jak (tehdejší prezidentka americké centrální banky Fed a současná ministryně financí) Janet Yellen roku 2017 hrdě vyhlašovala, že „během našich životů“...

Most Popular

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x