Sobota, 3 června, 2023
Home Nezařazené V Británii prošel zákon o cenzuře na internetu

V Británii prošel zákon o cenzuře na internetu

(GuardianSean Britannia Blog)  Nebýt blogů a internetu, tak bychom dodnes o Climategate nevěděli. Tuto “díru” v systému se pánové tam nahoře snaží co nejdříve zacelit. Zavedením cenzury na internetu. Takové snahy po EU poletují už pár let.

Britský zákon o cenzuře na internetu prošel počátkem dubna 2010 ve třetím (posledním) čtení pozdě v noci v poloprázdné sněmovně. Tak se prosazují skandální lumpárny. Když už se všem klíží oči a mají ochablou pozornost. V Británii se navíc blíží volby a před volbami lze zákony přijímat v urychleném řízení (wash-up).

Zákon obsahuje tuto pasáž: “Ministerstvo může zablokovat internetové stránky, které podle soudu byly použity nebo je pravděpodobné, že by mohly být použity ve spojení s aktivitami, které porušují autorská práva.”

(a location on the internet which the court is satisfied has been, is being or is likely to be used for or in connection with an activity that infringes copyright)

Čili lze vám stránky zablokovat, i když jste nic neprovedli, ale někdo má pocit, že byste možná mohl provést.

Zákon nazvaný nicneříkajícím “Digital Economy Bill” umožňuje vládě, aby na neurčito odpojila uživatele od internetu a pokutovala ho až 50 000 librami bez důkazu či bez soudu, pokud si stáhnou hudbu či filmy bez copyrightu.

Ministerstvu zákon také umožňuje vznést vůči ISP (poskytovatelům internetového připojení) “technický požadavek” zablokovat jakékoli stránky.

Zákon ukládá poskytovatelům internetu povinnost špehovat své zákazníky – musí totiž monitorovat, jaké stránky jste navštívili a co jste si stáhli a tyto údaje o vás musí archivovat. Pokud ISP odmítne vás špehovat, hrozí mu pokuta 250,000 liber.

Autorem je britský labouristický ministr hospodářství lord Mandelson (který ani nebyl zvolen). Peter Mandelson možná jedná na zakázku. Před nedávnem strávil luxusní dovolenou s miliardářem Natem Rothschildem na Corfu a s ředitelem obří nahrávací společnosti Davidem Geffenem (spoluzakladatel Dreamworks). Mandelson je s Natem dlouholetý kamarád (viz zde). Peter byl 4 roky eurokomisařem pro obchod.

=========

V EU už dnes zaznívají hlasy, že popírači existence klimatu (nebo jak to klišé zní) jsou jako popírači holokaustu a měli by být zakázáni jako nebezpeční extremisté. Jakmile se cenzura na internetu zavede, může se stát, že stránky jako jsou tyto, budou odpojeny od sítě.

Převzato z www.klimaskeptik.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Proč chce Euro-parlament Maďarsku zabránit v předsednictví Rady EU

Evropský parlament se ve svém hlasování podvolil tlaku z Washingtonu, píše sloupkař Magyar Nemzet László Szentesi Zöld. Náhledový obrázek: Euro-parlament...

Polsko má v Evropě nejvyšší růst HDP, předehnalo i Čínu

Zatímco Německo je v recesi, tak Polsko je v růstu HDP daleko před zbytkem Evropy. Data OECD za první čtvrtletí 2023...

‚To migranti budou brzy těmi mocnými,‘ tvrdí významný německý deník vysvětlující, že Němci budou brzy menšinou, budí tím však pobouření

Die Zeit odkaz na tento článek na sociálních médiích smazal, kdy spousta uživatelů vyjádřila nad oněmi tvrzeními poboření, ač mnoho dalších tuto...

Tři nové dohody Číny, Ruska, Íránu a Iráku potvrzují nový řád ropných trhů

Moskva 18. května jen s Íránem podepsala 10 nových smluv o spolupráci v ropném sektoru. Čína počkala jen,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
9
0
Would love your thoughts, please comment.x