Pátek, 24 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace V Itálii po Salvinim je to zase evropsky krásné jako kdysi. Loď...

V Itálii po Salvinim je to zase evropsky krásné jako kdysi. Loď neziskovky je vítána, aby vyložila dalších 182 migrantů

NA PALUBĚ OCEAN VIKING (AP) – Loď vezoucí 182 migrantů sebraných ze Středozemního moře v neděli uvedla, že jí Itálie dala povolení, aby své pasažéry vyložila na Sicílii.

K italskému rozhodnutí přijmout Ocean Viking dochází před pondělním setkáním, kterého se na Maltě zúčastní francouzští, němečtí a italští úředníci. Tito činitelé se pokusí o provizorní dohodu jak vyřešit to váznutí, kvůli kterému v uplynulém roce migranti posbíraní loděmi neziskovek z moře trčeli celé dny i týdny na moři.

Pod norskou vlajkou se plavící loď Ocena Viking se účastní operace hledání a záchrany spolu s SOS Mediterranee a s Lékaři bez hranic už od 17. září, kdy z člunů ve středním Středomoří posbírala 217 lidí. Všichni tito migranti odpluli z Libye.

Člen Evropské unie Malta v pátek dovolila vylodění 35 migrantů, ale těch 182 dalších na palubě lodi už odmítla vzít. Itálie také referovala o požadavku této lodi ostatním evropským zemím, než pak v neděli večer oznámila, že loď smí zamířit do přístavu Messina.

Tato loď by měla v úterý ráno dorazit do sicilského přístavu, aby zde vyložila zachráněné. Ti jsou převážně ze subsaharské Afriky a patří k nim i novorozené děťátko a 13 dalších dětí ve věku do 15 let.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci letos do Itálie po moři dorazilo 6 570 migrantů a 2 260 na Maltu. Obě tyto země, které jsou nejbližším bodem pro překročení Středozemního moře, chtějí od ostatních členů EU, aby se o tyto lidské náklady spravedlivě podělily.

Tento blok 28 národů však zatím ještě dohodu o automatickém systému určujícím, kam se migranti smí umisťovat a potenciálně tam žádat o azyl, nedosáhl.

Politici upřednostňující blokování přístupu těmto lodím neziskovky obviňují ze spolčení s pašeráky.

ANNE CHAON/AFP/Getty Images

BREITBART LONDON

22 Sep 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/09/22/business-as-usual-ngo-ship-allowed-to-land-another-182-migrants-in-post-salvini-italy/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie

Politolog Sergio Velasco v eseji pro The European Conservative mluvil s prominentními americkými a evropskými konzervativci o tom, proč se rozhodli přesídlit do Maďarska.

Strana holandských traktorových protestujících to natřela Zelené agendě vlády a EU

Vzrůstající populistická pro-zemědělská strana Selské občanské hnutí (BBB) přes noc otřásla v Nizozemsku základy politiky, jelikož si uprostřed rostoucí zatrpklosti proti globalistické vládě...

Most Popular

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x