Pátek, 31 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS V Kašmíru je stanné právo: Indie zbavila oblast s muslimskou většinou samosprávy...

V Kašmíru je stanné právo: Indie zbavila oblast s muslimskou většinou samosprávy a valí se do ní vojska

Po dramatické eskalaci, během níž se zhoršovala krize až tak, že během víkendu docházelo k intenzivní dělostřelbě na Linii kontroly, která odděluje Indií kontrolovanou a Pákistánem kontrolovanou část Kašmíru, odvolalo New Delhi ústavní článek, který poskytuje Indií spravovanému Kašmíru zvláštní status.

Takový bezprecedentní krok signalizuje, že Indie je ochotna v tomto sporném pohraničním regionu přistoupit k větším vojenským akcím, což je téměř už zárukou, že to vyprovokuje drsné místní nepokoje, a navíc, že to Indii s Pákistánem nasměruje do tvrdého kolizního kurzu války. Speciální Článek 370 je právně a historicky tím, co uvedenému indickému státu s muslimskou většinou poskytovalo vysokou míru autonomie zakotvené v ústavě, což pro většinu místního obyvatelstva ospravedlňovalo důvod, aby zůstali součástí Indie.

Indií spravovaná strana Kašmíru zvaná Džamu a Kašmír dostala svůj status v 50. letech, podle nějž mají svojí vlastní státní ústavu, vlastní zákonodárné orgány a vůbec mají největší autonomii ze všech států Indie. Ale od pondělka se to odvolává, když ministr vnitra Amit Shah vydal vyhlášku, kterou prezident Ram Nath Kovid okamžitě povýšil na zákon.

Nakonec dokonce, jak hlásí BBC, „BJP (tj. Bharatiya Janata strana hinduistických národovců a největší indická politická strana) neodvolatelně změnila vztahy Delhi s tímto regionem.“ Teď se podle zpráv po celém Kašmíru vyhlašuje stanné právo, kdy se dokonce odpojují některé telefonní a internetové služby. Podle CNN:

V Indií kontrolovaném Kašmíru se v pondělí vyhlásilo stanné právo, kdy se do tohoto nejmilitarizovanějšího místa na světě přisouvají další desetitisíce vojáků, přičemž řada místních prominentních politiků dostala domácí vězení a New Delhi vyhlásilo nouzové změny ve způsobu správy tohoto území.

 AFP/Getty via Axios Indické milice stojí 4. srpna na stráži u silniční zátarasy v lokalitě Maisuma ve Srinagaru v Kašmíru.

CNN dále popisuje vojáky uvalené komunikační „zatmění“ v tomto vzdorovitém regionu, kdy někteří tím pobouření místní politici okamžitě dostali domácí vězení:

Ohromné komunikační zatmění odřízlo spoustu lidí po celém území od přístupu k  internetu a od telefonních služeb, přičemž byla zavedena i opatření bránící veřejným shromážděním.

K politikům, co dostali domácí vězení, patří nejméně dva bývalí předsedové vlád indického státu Džamu a Kašmír, uvádí pobočka CNN zvaná CNN-News 18.

Pákistán okamžitě odsoudil takové drastické změny stávajícího stavu a uvedl, že „uplatní všechny dostupné způsoby,“ aby tomu čelil. „Indie hraje nebezpečnou hru, která bude mít závažné důsledky pro regionální mír a stabilitu,“ řekl ministr zahraničí Shah Mehmood Qureshi.

Zprávy uvádí, že zdroje indické vlády to popírají tvrzením, že ani Linie kontroly ani Kašmírská hranice se nezměnila.

Od II. světové války tito dva jadernými zbraněmi vybavení soupeři vedli dvě války spojené s tímto značně sporným regionem. V poslední době začali být aktivní indičtí vzbouřenci, kdy New Delhi tvrdí, že se zaměřují proti Pákistánem podporovaným militantům.

Úvodní obrázek: Image via CNN

by Tyler Durden

Mon, 08/05/2019 – 12:10

Zdejší článek o postupech současné populistické indické vlády proti islamizaci země:

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-08-05/kashmir-lockdown-india-strips-muslim-majority-region-autonomy-troops-move

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Promigrační syrská aktivistka tvrdí, že žít v německém Sasku je horší než syrská občanská válka

„Snášet rasismus v Sasku je horší než každodenní válku v Sýrii.“ Německá spolková země Sasko je v Německu jednou z nejskeptičtějších k imigraci...

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Most Popular

Washington ví, že bez pomoci USA prohrajeme a padne-li Bachmut, bude mě veřejnost tlačit k míru, lamentuje Zelenskyj

Prezident Volodymyr Zelenskyj i přes povídačku o strategické bezvýznamnosti Bachmutu prohlásil, že dojde-li v něm k porážce, tak to povede jak mezinárodní komunitu, tak...

Mezinárodní právo zemřelo před 24 lety, duch Srbska je však nezlomen, odsoudil srbský prezident USA a NATO

„Nenecháme své děti na pospas nikomu a nikdy nezapomeneme na všechny ty zabité při bombardování NATO,“ řekl Vučić. Mezinárodní...

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x