Čtvrtek, 2 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS V teroristickém vyšetřování stětí francouzského učitele sedm lidí vydali soudu

V teroristickém vyšetřování stětí francouzského učitele sedm lidí vydali soudu

Ve středu bylo před soudce předvedeno sedm lidí včetně dvou nezletilých v rámci probíhajícího justičního vyšetřování hrůzné vraždy francouzského učitele Samuela Patyho minulý týden, řekl Reuters činitel úřadu proti-teroristické prokuratury.

Patymu 18letý čečenský azylant zastřelený policií v pátek 16. října před jeho pracovištěm brutálně uřízl hlavu, což francouzská vláda potvrdila jako teroristický incident asi inspirovaný fatwou vydanou francouzským klerikem.

Francouzské úřady přes víkend zatkly 11 lidí včetně čtyř příbuzných útočníka, migranta z Čečeny, 18letého Abdoullakha Abouyezidovitche Anzorova.

Útočník k odříznutí učitelovy hlavy použil velikánský nůž, neboť učitel se stal předmětem štvanice po stížnostech žáků, že ukazoval karikatury proroka Mohammada od Charlie Hebdo, což je podle islámského náboženství hříšný čin.

Už jsme uváděli, že úřady zkoumají, jakou roli sehrála při tomto útoku sociální média, protože video vybízející rodiče k akci zhotovené jedním z rodičů se stalo v muslimské komunitě virální. Jeden z Patyho žáků je podezřelý, že ho na Facebooku odhalil a naléhal na muslimské rodiče, aby zařídili jeho vyhození.

Mluvčí dolní sněmovny parlamentu řekl televizi BFM TV, že rodiče by se měli „držet dál od školy a nechat učitele být. Učitelům je nutno dát plnou autoritu.“

Prokurátoři tvrdí, že útočník oslovil pár Patyho studentů před školou a žádal je, aby mu toho učitele ukázali, až opustí školu na cestě domů. Ti žáci byli mezi těmi vydanými soudu.

Francouzský prezident Emmanuel Macron řekl, že vede válku se „separatismem,“ čímž mluvil o islamistickém extremismu v zemi. Řekl, že mešita v severovýchodním předměstí Paříže bude ve středu v noci za šest měsíců zavřená. Tato mešita zvaná Velká mešita Paninu je obviněna z vystavení toho videa na sociální média.

Vyšetřovatelé se pokouší zjistit, jak útočník žijící v městě Evreux v Normandii asi hodinu a půl západně od Paříže zařídil střetnutí s učitelem a nakolik bylo to stětí hlavy předem zorganizované.

A nám pořád není jasné, proč facebookové algoritmy nebo zaměstnanci dovolili, aby videa hanící Patyho mohla na jejich platformě cirkulovat?

by Tyler Durden

Wed, 10/21/2020 – 10:20

Konec formuláře

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/seven-people-handed-over-judge-terror-probe-beheaded-french-teacher

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x