Úterý, 7 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Ve Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700%

Ve Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700%

Poslední události ukazují, že ze Španělska se rychle stává populární destinace pro africké migranty, kteří si dělají naděje na ilegální vstup do Evropské unie.

Ač obvyklá trasa afrických migrantů je pokusit se proniknout přes Itálii nebo Maltu, tak nedávná aktivita ukazuje, že Španělsko začíná přijímat vice migrantů, než kdy dříve. Itálie a Malta během několika posledních měsíců zavřely kvůli pandemii wuhanského koronaviru (COVID-19) pro ilegální migranty své přístavy, čímž přestaly být tak lákavými cíli, jakými bývaly. V poslední době i lodi provozované pro-migračními neziskovkami ve Středomoří omezily své operace, což vytváří pro snahy migrantů další překážky.

Ve snaze dostat se jako do alternativní destinace do Španělska vyráží migranti ze západní Afriky a překračují i Atlantik v naději, že se dostanou na Kanárské ostrovy, autonomní oblast pod španělskou jurisdikcí. Kanárské ostrovy jsou v nebližším bodě jen 100 kilometrů od západního pobřeží Maroka. Tato trasa je však daleko nebezpečnější než ta středomořská, protože Atlantický oceán je značně bouřlivější.

V neděli bylo podle zprávy Reuters zachyceno přes 50 afrických migrantů u pobřeží ostrova Gran Canaria. Rybářské plavidlo si všimlo dinghy migrantů a upozornili španělskou pobřežní stráž, která je pak zachránila. Pobřežní stráž je vzala do přístavního města Arguineguin.

Červený kříž, který migranty převzal do péče, referoval, že všichni jsou to muži ze zemí subsaharské Afriky. O 35 si myslí, že jsou nezletilí do 18 let. Zaměstnanci Červeného kříže měli, když jim měřili teplotu, ochranné pomůcky k prevenci wuhanského koronaviru.

Španělské ministerstvo vnitra ohlásilo, že ilegální migrace na Kanáry je letos ve výši skoro 700% v porovnání se stejným obdobím loňského roku. Ke konci dubna tam dorazilo už 1 936 migrantů a loni to bylo jen 243.

Španělsko dělá razie na pašeráky lidí, co do země ilegální migranty pašují. Letos španělské úřady zatkly 26 lidí podezřelých z pašování lidí, jako už o tom Voice of Europe referoval.

By Michael Lord 20 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/700-increase-in-illegal-african-migrants-entering-spain-this-year/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Polští konzervativci zlořečí pokusu EU uchvátit kontrolu nad lesy

EU se ve svém posledním uchvacování moci pokouší převzít kontrolu nad lesy všech zemí. Komise Evropského parlamentu pro životní...

Německo uvažuje o přesměrování proti-uhelných ‚Zelených‘ dotací do výroby zbraní

Německo v současnosti uvažuje o nižším zaměření na ten dlouhý humbuk ‚Zelených‘ iniciativ, neboť se chvatně snaží vystupňovat zaostávající obrannou výrobu, když nedávno...

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x