Pátek, 24 března, 2023
Home POLITIKA Evropská Unie Většina Němců se podle studie neodvažuje vyjadřovat své názory veřejně – zvláště...

Většina Němců se podle studie neodvažuje vyjadřovat své názory veřejně – zvláště ne ty, co se týkají islámu a uprchlíků

Jen kolem 20 procent Němců se svobodně odvažuje projevit své názory. Většina to cítí tak, že vyjadřování podléhá cenzuře, zvláště pokud jde o tabuizovaná témata uprchlíků a islámu.

Studie rovněž zjistila, že většina Němců se své názory odvažuje projevovat mezi přáteli, nikoliv však na veřejnosti, protože pro to je příliš mnoho nepsaných zákonů o tom, které názory jsou přijatelné a které ne.

Z 1283 dotazovaných lidí 59 procent těch starších 16 let řeklo, že mezi přáteli své názory vyjádřit mohou, ale jen 18 procent věří, že by to bylo možné na veřejnosti.

Při vyjadřování svých názorů mezi přáteli je opatrných jen 34 procent. Opatrných při veřejném vyjadřování je 58 procent. Jen 17 procent se může svobodně vyjadřovat na internetu.

Jako důvod k tomu byla uváděna velice hrubá argumentace. Celkem 36 procent říkalo, že na internetu si dávají veliký pozor.

Dalších 41 procent kritizovalo politickou korektnost jako těžké břemeno a 35 procent to vedlo k přesvědčení, že svoboda názorů je možná jen v soukromém okruhu.

Dvě třetiny si myslí, že když se mluví o cizincích, tak je dost nadbytečně obtěžující pořád používat k jejich označení to zaříkadlo lidé s „migračním pozadím“.

Lidé také vyjadřovali naprosté nepochopení pro to, že teď se musí měnit texty knih jako je klasická „Pippi Dlouhá Punčocha“, aby se zajistilo, že jsou v souladu s dnešní citlivostí vyjadřování a současnými normami.

Změny těchto textů podporuje pouhých 14 procent. 75 procent žádá, aby se klasika jejich dětství udržela taková, jaká je.

Avšak 76 procent si o komentáři Gaulanda z Alternativy pro Německo, o Hitlerovi, že ten je na monumentu tisícileté německé historie asi tak stejnou poskvrnou jako ptačí výkal na pomníku, že je naprosto nepřijatelný.

Toto jsou závěry reprezentativního průzkumu Allensbachského institutu pro demoskopii publikované v „Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ)“. Dotazující kladli účastníkům celé série otázek.

By Stan M 26 May 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/05/study-majority-of-germans-are-uncomfortable-expressing-opinions-in-public-especially-concerning-islam-and-refugees/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Evropské jaro? Zatímco Francie hoří, Německo se chystá na velké stávky

S tím, jak se „zima naštvanosti“ zachvacující celou Evropu už eskaluje do „jara naštvanosti“, tak se stávky a protesty z Francie, Řecka a dalších...

‚Macron si vzal republiku jako rukojmí‘ – Francie upadá do chaosu a Marine Le Pen slibuje, že stane-li se prezidentkou, sníží důchodový věk

Poté, co Macron vnutil zvednutí důchodového věku z 62 na 64 let, řekla Le Pen, že bude-li zvolena prezidentkou, tak některým pracovníkům umožní...

Most Popular

Cenzurní režim EU se globalizuje

Autoritářský Zákon o digitálních službách znamená smrt svobody slova na internetu. Málo lidí ví, že 16. listopad 2022 byl...

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x