Pátek, 3 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Za pokrokové vlády v Itálii po Salvinim narostl příliv migrantů o 948...

Za pokrokové vlády v Itálii po Salvinim narostl příliv migrantů o 948 procent

Od 1. ledna 2020 dorazilo do Itálie pod novou levicovou koaliční vládou 2 553 migrantů, kdy v únoru zažíváme zvýšení přílivu nově příchozích.

Nová čísla, zvláště za únor, kdy do země ilegálně dorazilo 1 211 migrantů, zastiňují ta z časů v roce 2019, kdy byl ještě ministrem vnitra Matteo Salvini z populistické Ligy, neboť tehdy do země dorazilo jen 60 migrantů.

Čísla z roku 2020 jsou také mírně vyšší než ta ze stejného období roku 2018, ještě než Salvini stihl zavést tužší pohraniční kontroly zákazem přívozů pro migranty provozovaných neziskovkami z italských přístavů, hlásí Il Giornale.

Celkem mezi lednem a únorem 2019 do Itálie ilegálně dorazilo jen 262 migrantů, takže těch 2 553 v roce 2020 znamená celkový nárůst o 948 procent.

Počet migrantů rovněž narůstá měsíc za měsícem od září loňského roku, kdy se zformovala levicová koalice Hnutí pěti hvězd a Demokratické strany (PD) s tím, že Salvini se svojí Ligou vládu opustil.

Příslušníci PD dávali jasně najevo, že se snaží zrušit migrační a bezpečnostní vyhlášky zavedené Salvinim, který pracoval na snížení počtu ilegálů, čímž navíc prudce snížil počet utopených ve Středozemním moři.

Členové PD se vůbec nerozpakují vyhlašovat svoji touhu po zrušení všech vyhlášek proti masové migraci i poté, co země čelí vypuknutí koronaviru, během něhož v posledních měsících došlo v zemi k více než 600 případům nákazy, kdy to číslo neustále roste.

Bývalý italský ministr vnitra Marco Minniti, který je v současnosti za vládní PD poslancem parlamentu, apeloval na vládu, aby nepolevovala v rušení Salviniho vyhlášek.

„Tyto vyhlášky se musí důkladně změnit, neboť ty vytváří podmínky hrubého porušení bezpečnosti. Taková cesta je naší povinností: musíme se vrátit k plošnému vítání a k obnovení humanitární ochrany,“ řekl.

Transportní neziskovky pro migranty si mezitím stěžovaly, že jak migranty, tak i jejich posádky kvůli koronaviru strkají do karantény.

Lékaři bez hranic se od italské vlády dožadují, aby jejich plavidlu Ocean Viking dala povolení k odplutí z přístavu, a oni se tak mohli vrátit k operacím sběru migrantů u pobřeží Libye.

„Když Itálii postihla epidemie Covid-19, dostal se Ocean Viking do karantény a dodržoval všechna vyhlášená opatření. Ale po pěti dnech této blokády jasně vidíme, že tato opatření se uplatňují jen na humanitární lodě,“ stěžovala si na takovou nehoráznou nespravedlnost tato humanitární skupina.

ARIS MESSINIS/AFP/Getty

CHRIS TOMLINSON

1 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/01/migrant-landings-up-900-per-cent-in-2020-under-leftist-italian-government/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x