Pátek, 3 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Ušlechtilá pokroková neziskovka podává žalobu proti chorvatské policii za ukrutnosti k migrantům

Ušlechtilá pokroková neziskovka podává žalobu proti chorvatské policii za ukrutnosti k migrantům

Centrum pro studia míru, nevládní organizace boje za „lidská práva“ podala včera trestní oznámení proti Chorvatské policii za údajné ukrutnosti k ilegálním migrantům, kteří se pokouší překročit hranici do Bosny.

Žaloba, která byla podána na chorvatské státní zastupitelství, tvrdí, že 33 migrantů na hranici policisté podrobili „ponižujícímu zacházení“ a pak je ilegálně bez řádného soudního procesu poslali zpět do Bosny a Hercegoviny.

Tato obvinění se poprvé objevila minulý měsíc v pokrokových britských novinách The Guardian, kdy chorvatské policisty obviňovali, že ilegálním migrantům holili hlavy a na hlavu jim barvou nastříkali kříže, jak už o tom Voice of Europe referoval. Zástupci Chorvatské policie tato obvinění popřeli s tvrzením, že jsou součástí probíhajícího úsilí o podvracení jejich snah o zabezpečení vnější hranice Evropské unie.

Navíc minulý měsíc Evropský soud pro lidská práva sdělil, že tři syrští migranti chorvatské úřady obvinili, že je v říjnu 2018 deportovali z Chorvatska do Bosny, když jim odmítli individuálně posoudit jejich případ, což je podle legislativy lidských práv zločin. Jeden z těch tří dále řekl, že ho policajti zmlátili. Advokáti z Evropského centra pro ústavní a lidská práva tudíž chorvatské úřady za ně také žalují.

Chorvatsko leží na Balkánské trase používané k průchodu do Evropské unie ilegálními migranty ze zemí Středomoří. Bosna momentálně hostí zhruba 10 000 migrantů, z nichž většina čeká na příležitost k ilegálnímu přechodu do Chorvatska, z něhož doufají, že se dostanou k bohatší sklizni v zemích severozápadní Evropy.

Centrum pro studia míru tvrdí, že byli v kontaktu jak s obětmi, tak se svědky policejní brutality na chorvatské hranici, a prohlášení uvádí, že kromě podání trestních oznámení jsou ještě připraveni „přijmout další právní kroky na podporu ochrany práv, života a lidské důstojnosti těchto lidí,“ uvádí zpráva Balkan Insight.

Ač obvinění chorvatských úřadů z brutality k migrantům ze strany pokrokových ušlechtilých liberálů není nic nového, tentokrát to bude poprvé, kdy se od nich bude požadovat, aby proti těmto obviněním hájili před soudem.

By Michael Lord 6 June 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/06/croatia-ngo-files-charges-against-police-for-abusing-migrants/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x