Čtvrtek, 23 května, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Ušlechtilá pokroková neziskovka podává žalobu proti chorvatské policii za ukrutnosti k migrantům

Ušlechtilá pokroková neziskovka podává žalobu proti chorvatské policii za ukrutnosti k migrantům

Centrum pro studia míru, nevládní organizace boje za „lidská práva“ podala včera trestní oznámení proti Chorvatské policii za údajné ukrutnosti k ilegálním migrantům, kteří se pokouší překročit hranici do Bosny.

Žaloba, která byla podána na chorvatské státní zastupitelství, tvrdí, že 33 migrantů na hranici policisté podrobili „ponižujícímu zacházení“ a pak je ilegálně bez řádného soudního procesu poslali zpět do Bosny a Hercegoviny.

Tato obvinění se poprvé objevila minulý měsíc v pokrokových britských novinách The Guardian, kdy chorvatské policisty obviňovali, že ilegálním migrantům holili hlavy a na hlavu jim barvou nastříkali kříže, jak už o tom Voice of Europe referoval. Zástupci Chorvatské policie tato obvinění popřeli s tvrzením, že jsou součástí probíhajícího úsilí o podvracení jejich snah o zabezpečení vnější hranice Evropské unie.

Navíc minulý měsíc Evropský soud pro lidská práva sdělil, že tři syrští migranti chorvatské úřady obvinili, že je v říjnu 2018 deportovali z Chorvatska do Bosny, když jim odmítli individuálně posoudit jejich případ, což je podle legislativy lidských práv zločin. Jeden z těch tří dále řekl, že ho policajti zmlátili. Advokáti z Evropského centra pro ústavní a lidská práva tudíž chorvatské úřady za ně také žalují.

Chorvatsko leží na Balkánské trase používané k průchodu do Evropské unie ilegálními migranty ze zemí Středomoří. Bosna momentálně hostí zhruba 10 000 migrantů, z nichž většina čeká na příležitost k ilegálnímu přechodu do Chorvatska, z něhož doufají, že se dostanou k bohatší sklizni v zemích severozápadní Evropy.

Centrum pro studia míru tvrdí, že byli v kontaktu jak s obětmi, tak se svědky policejní brutality na chorvatské hranici, a prohlášení uvádí, že kromě podání trestních oznámení jsou ještě připraveni „přijmout další právní kroky na podporu ochrany práv, života a lidské důstojnosti těchto lidí,“ uvádí zpráva Balkan Insight.

Ač obvinění chorvatských úřadů z brutality k migrantům ze strany pokrokových ušlechtilých liberálů není nic nového, tentokrát to bude poprvé, kdy se od nich bude požadovat, aby proti těmto obviněním hájili před soudem.

By Michael Lord 6 June 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/06/croatia-ngo-files-charges-against-police-for-abusing-migrants/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x