Free Porn
Čtvrtek, 25 července, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace 660 000 migrantů čeká v Libyi, že se odsud dostane do Evropy

660 000 migrantů čeká v Libyi, že se odsud dostane do Evropy

Ač počet migrantů vstupujících do Evropy poklesl, tak zprávy tvrdí, že asi 660 000 lidí pořád v Libyi zůstává, aby odsud hledalo cestu do Evropy.

Od začátku roku se sice daří dostávat se z Libye přes Středozemní moře do Evropy méně lidem a poklesl i počet utopených, ale Libye pořád zůstává hlavním odbavovacím místem afrických migrantů, hlásí vysílač Franceinfo.

Začátkem týdne došlo k bombardování zádržného centra migrantů na předměstí Tripolisu, při němž bylo 44 migrantů zabito, čímž se situace v této severoafrické zemi stala ještě napjatější. Tento útok odsouzený vyslancem Spojených národů pro Libyi Ghassanem Salamé jako „válečný zločin“ vyvolal mezinárodní pobouření.

Libyjská vláda národní jednoty z útoku obvinila povstalecké síly generála Khalifa Haftara, který přiznal, že na tuto oblast útočil, ale odmítl, že by k útoku patřilo to migrační centrum, v němž je ubytovaných 600 migrantů.

Pár dnů po útoku se ve Středozemním moři potopila loď s 86 migranty, z nichž podle místních úřadů přežili jen tři. Někteří migranti dokonce tvrdí, že jsou v zádržných centrech nuceni montovat zbraně pro skupiny bojující uvnitř Libye. Několik neziskovek provozujících převozní lodě pro migranty také obnovilo operace u libyjského pobřeží, kde hledají a zachraňují v zóně (SAR), kdy italská organizace Mediterranea zachraňující lidi tento týden oznámila, že vysílají loď Alex na pomoc dvěma dalším neziskovkám v této oblasti operujícím.

Zatímco se migrační tlak v Libyi stupňuje, tak naráží na rozhodnost italského populistického ministra vnitra Matteo Salviniho, který je neoblomný při prosazování své politiky odporu k masové migraci.

Salvini, který neziskovky přímo obviňuje z pašování lidí, vyslal minulý týden hlídkové lodě, aby bránily migračním plavidlům ve vstupu do italských národních vod. Je však nejasné, co tyto lodi budou moci dělat, když se italské zákony nevztahují na mezinárodní vody.

ARIS MESSINIS/AFP/Getty

CHRIS TOMLINSON

5 Jul 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/07/05/660000-migrants-remain-libya-waiting-get-europe/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Globální průšvih se rozbíhá v České republice, Česko zveřejnilo data vyzrazující smrtonosnost COVID vakcín

Během časů pandemických lockdownů a krátce poté se ozývaly četné hlasy, že se naprosto přehlíží rizika a škody přinesené drakonickými proti-epidemickými opatřeními oproti jejich...

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x