Pátek, 2 června, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace 660 000 migrantů čeká v Libyi, že se odsud dostane do Evropy

660 000 migrantů čeká v Libyi, že se odsud dostane do Evropy

Ač počet migrantů vstupujících do Evropy poklesl, tak zprávy tvrdí, že asi 660 000 lidí pořád v Libyi zůstává, aby odsud hledalo cestu do Evropy.

Od začátku roku se sice daří dostávat se z Libye přes Středozemní moře do Evropy méně lidem a poklesl i počet utopených, ale Libye pořád zůstává hlavním odbavovacím místem afrických migrantů, hlásí vysílač Franceinfo.

Začátkem týdne došlo k bombardování zádržného centra migrantů na předměstí Tripolisu, při němž bylo 44 migrantů zabito, čímž se situace v této severoafrické zemi stala ještě napjatější. Tento útok odsouzený vyslancem Spojených národů pro Libyi Ghassanem Salamé jako „válečný zločin“ vyvolal mezinárodní pobouření.

Libyjská vláda národní jednoty z útoku obvinila povstalecké síly generála Khalifa Haftara, který přiznal, že na tuto oblast útočil, ale odmítl, že by k útoku patřilo to migrační centrum, v němž je ubytovaných 600 migrantů.

Pár dnů po útoku se ve Středozemním moři potopila loď s 86 migranty, z nichž podle místních úřadů přežili jen tři. Někteří migranti dokonce tvrdí, že jsou v zádržných centrech nuceni montovat zbraně pro skupiny bojující uvnitř Libye. Několik neziskovek provozujících převozní lodě pro migranty také obnovilo operace u libyjského pobřeží, kde hledají a zachraňují v zóně (SAR), kdy italská organizace Mediterranea zachraňující lidi tento týden oznámila, že vysílají loď Alex na pomoc dvěma dalším neziskovkám v této oblasti operujícím.

Zatímco se migrační tlak v Libyi stupňuje, tak naráží na rozhodnost italského populistického ministra vnitra Matteo Salviniho, který je neoblomný při prosazování své politiky odporu k masové migraci.

Salvini, který neziskovky přímo obviňuje z pašování lidí, vyslal minulý týden hlídkové lodě, aby bránily migračním plavidlům ve vstupu do italských národních vod. Je však nejasné, co tyto lodi budou moci dělat, když se italské zákony nevztahují na mezinárodní vody.

ARIS MESSINIS/AFP/Getty

CHRIS TOMLINSON

5 Jul 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/07/05/660000-migrants-remain-libya-waiting-get-europe/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Nemáme ‚jinou volbu‘ než volit ‚krajní pravici‘, hlásí francouzská televize o rostoucím anti-imigračním sentimentu v Německu

„Krajní pravici jsme tu měli před 70 lety. Nikdo to nechce, ale současná politika nám nedává jinou volbu.“ Od...

Rozzuřená EU bude blokovat fondy pro regiony bojující s ideologií LGBT, říká europoslanec

Progresivní europolanec tvrdí, že EU bude blokovat fondy pro místní správy, které se pokusí vzdorovat ideologii LGBT. Europoslanec za...

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Most Popular

Tři nové dohody Číny, Ruska, Íránu a Iráku potvrzují nový řád ropných trhů

Moskva 18. května jen s Íránem podepsala 10 nových smluv o spolupráci v ropném sektoru. Čína počkala jen,...

Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají

Podle nového průzkumu má AfD stále prostor k růstu. Strana Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech stále roste výše, když už...

Slovenští úředníci prosí Brusel, aby intervenoval do nadcházejících voleb a bránil zvolení Fica

Podle vůdce strany Směr Roberta Fica suita úředníků a nezizkovkářů vyzvala činitele EU a NATO, aby v září pomohli zabránit vítězství jeho strany.

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x