Free Porn
Pátek, 21 června, 2024
Home Nezařazené AKADEMIE VĚD: Úsměvné sebehodnocení

AKADEMIE VĚD: Úsměvné sebehodnocení

V minulých dnech proběhl Sněm Akademie věd ČR. Redakci reformy.cz se podařilo získat zpracovanou deskriptivní statistiku ze sebehodnocení Akademie věd České republiky. Autoři jsou nám známi, jejich jména však pro ochranu jejich soukromí nezveřejňujeme.

Přiložená deskriptivní statistika ukazuje zjevné souvislosti mezi zastoupením vědeckého pracoviště či vědeckého ústavu v Akademické radě AV ČR, Vědecké radě AV ČR, Komisi pro hodnocení výzkumné činnosti pracovišť za léta 2005-2009 či jedno z těchto zastoupení.

Výsledky této krátké studie mimo jiné ukazují, že:

V části A: Byla zjištěna statisticky významná souvislost mezi známkou udělenou pracovišti a členstvím člena pracoviště v Akademické radě Akademie věd ČR na 5% hladině.

V části B: Byla zjištěna statisticky významná souvislost mezi známkou udělenou pracovišti a členstvím člena pracoviště ve Vědecké radě Akademie ved ČR na 1% hladině.

Pro část C (členství pracovníka pracoviště v Komisi pro hodnocení), zdá se, bylo příliš málo pracovníků z ústavů AV ČR na zjištění podobných závěrů.

Jinými slovy, hodnocení pracovišť AV ČR významně souvisí s tím, zda má pracoviště “zastoupení” ve vedení AV ČR – v Akademické radě či ve Vědecké radě. To je však překvapující, neboť výsledek hodnocení by měl souviset především s výsledky pracovišť a údajně transparentním hodnocením nezávislých expertů – a zastoupení v orgánech AV ČR nebylo uvedené jako kritérium hodnocení. Argumenty odpůrců proběhlého sebehodnocení AV ČR o ovlivňování výsledků vedením AV ČR tak zřejmě mají reálný základ.

Co dodat?

Snad jen tolik, že se nestalo nic neočekávaného. Akademie věd ČR provedla sebehodnocení, poplácala se po zádech a funkcionáři zajistili peníze pro svá oddělení (kam se jistě vrátí po skončení jejich mandátů – a bylo by smutné, kdyby tam zrovna nebylo dost peněz..). Ať je úmysl sebelepší, při užívání veřejných (cizích) prostředků vždy platí, že z daňového poplatníka krev neteče. A tedy jednou na daních získané prostředky lze využít, a to nejlépe pro vlastní potřebu.

Akademie věd ČR je poprávu podle občanského sdružení Laissez Faire úřadem na zrušení, stejně jako veškeré dotační tituly na vědu a výzkum. Akademie věd ČR stejně jako dotace vědy a výzkumu jsou konkurencí soukromých výzkumných aktivit. A platí je i ti, kterým z veřejných prostředků podporovaná vědecká pracoviště konkurují. No řekněte, chtěli byste ze svého platit konkurenty?

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
42
0
Would love your thoughts, please comment.x