Pokrokoví aktivisté LGBT donutili místní radnici v Anglii, aby před Mezinárodním dnem žen strhla vlajky nesoucí slovníkovou definici slova ‚žena‘, neboť tvrdili, že toto poselství je transfobické.
Radnice v Mrseysid v Liverpoolu odstranila vlajky oslavující Mezinárodní den žen z místní radnice, když tam měli i zpátečnický nápis: „Žena, plurál ženy, podstatné jméno, dospělá lidská samice,“ jak je to ze slovníku, což ovšem místní LGBTQ aktivisté tvrdili, že to je poselství „nepřátelské“ vůči lidem z transgenderové komunity.
Dr. Adrina Harrop, sebe označující za „spojence transgenderové komunity,“ který sám sebe identifikuje jako „on/ona“, tweetnul této radnici text: „Ahoj, ta vlajka radnice sefton, co jste teď vyvěsili, je nepřátelským transfobickým vrčením, uznávaným jako symbol a značka těch v Británii nevyhlášenějších a nejviditelnějších trans-antagonistů i vůdce transfobické nenávistné skupiny.“
V reakci na tento odpor radnice vlajky odstranila, uvádí Liverpool Echo: „Chtějí od nás, abychom podporovali Mezinárodní den žen vyvěšením vlajek nad radnicemi v Bootle a Sourthport, což jsme s účinností od pondělka 2. března udělali. Avšak mezitím jsme narazili na problém s poselstvím na vlajce a museli jsme je sundat.“
To poselství, „Žena, plurál ženy, podstatné jméno, dospělá lidská samice,“ nejdříve umístila na billboard v Liverpoolu v roce 2018 Kellie-Jay Keen-Minshull, rovněž známá jako Posie Parker, tj. aktivistka ženských práv a bloggerka.
I tento text byl odstraněn zase kvůli stížnostem od Dr. Harropa, který řekl, že to byl „symbol, který transgenderové ženy zbavuje pocitu bezpečí.“ Paní Keen-Mnshull řekla, že ona transafobická není, dodala ale, že myšlenka, že ty trans-ženy byly ženami, je „absurdní nesmysl“.
Transgenderové kontroverze vypukly také před Mezinárodním dnem žen v Leicesteru poté, co studentská unie v Leicesterské univerzitě odhlasovala přejmenování tohoto dne na Mezinárodní ženomixní den, aby tak byli inkluzivnější k transgenderovým ženám.
Univerzita ale řekla, že tento den oficiálně vlastně přejmenovávat nebudou, což v newsletteru k studentům vysvětlili takto důmyslně: „Výraz ‚ženomix‘ používáme jako inkluzivnější formulaci, která zahrnuje jakoukoliv osobu, která se identifikuje jako ženomix.“
Tato změna názvu narazila na odpor, včetně trans-ženského učitele angličtiny Debbie Hytona, která řekla: „Ženou není kdokoliv, kdo chce být ženou. Ten den ztratí smysl, že bude tak inkluzivní, že bude zahrnovat obě pohlaví.“
Studentka na této univerzitě The Times řekla, že tu změnu jména cítí jako „urážlivou,“ k čemuž dodala: „Samozřejmě, že chceme být inkluzivní s ženami různých barev, invalidními ženami a i oslavovanými gay ženami. Ale taková změna jména snižuje vše, za co ženy věky bojovaly.“
Studentská unie nedávno zvolila Dana Orra, tj. tran-ženu, aby se stal univerzitním pověřencem pro ženy, aby na univerzitě zastupoval ženské otázky, i přesto, že ta univerzita už má ve své pokrokové správní radě trans-pověřence stejně jako LGBT + pověřence a nebinárního pověřence.
Na Twitteru koukněte na video, kde se kandidátka na nového vůdce britských Labouristů zapřísahá, jak ve straně udělá čistku, ve které ze strany vymete všechny ‚transfoby‘.
3 Mar 2020
Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/03/transgender-battle-international-womens-day-uk/