Free Porn
Středa, 19 června, 2024
Home POLITIKA Evropská Unie Ať italské elity dělají, co dělají, tak „nejvěrohodnějším“ politikem je pořád populista...

Ať italské elity dělají, co dělají, tak „nejvěrohodnějším“ politikem je pořád populista Salvini

Vůdce italské populistické pravicové strany Liga a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini je považován za jednoho z nejkontroverznějších politiků Evropy. Jenže nedávný průzkum ukázal, že je přesto nejvěrohodnějším vůdcem strany s 39% mírou schvalování.

Populista

Přes všechnu jeho popularitu jej média a elity označují za „krajně pravicového“, ale jelikož s jeho idejemi a postoji souhlasí většina lidí v celé EU, tak je asi vhodnějším termínem centro-pravicový. Více než cokoliv, je to ovšem populista. Populismus lze neutrálně definovat jako politiku, která je populární mezi běžnými lidmi, kterou však spolu s tím vládnoucí elity opovrhují a zavrhují ji.

Jako takový, není populismus ideologií, nýbrž jde o symptom těch proti němu – tedy symptom anti-demokratického elitářství. Hlasy se začnou obracet k populistům, když establishment po dlouhou dobu arogantně odmítá naslouchat vůli lidu. Salvini vyjadřuje to rostoucí znechucení Evropanů nad globalistickým projektem a nad rozkladem národního státu.

Dramatický nástup a odchod

Nástup Salviniho do italské vlády, zrovna tak jako jeho odchod z ní, byl plný dramatických scén. Jeho strana se původně jmenovala Liga severu a chtěla ovlivnit severní část Itálie, aby se osamostatnila jako separatistický stát. Avšak rostoucí euroskepticismus mezi Italy a obavy z masové imigrace stranu přiměly, aby pro sebe vynalezla novou roli a stala se národně populistickou stranou proti multikulturalismu, erorkracii a globalismu.

V roce 2018 obě populistické strany – Liga a Hnutí pěti hvězd – vybuchly na politickém jevišti jak supernovy a urvaly si značnou většinu. Pravicové strany strhly ohromující 70% hlasů. Žádná z těch dvou ale nezískala dostatečnou podporu, aby zformovala vládu sama, a tak se spojily do koalice, v níž byl Salvini místopředseda vlády a ministr vnitra.

Salvini okamžitě přijal kroky k omezení ilegální imigrace a stal se terčem neustálých zběsilých útoků levice. V srpnu 2019 byla Liga už tak populární, že Salvini začal v Itálii volat po nových volbách, což zdůvodňoval vnitřními rozbroji mezi koaličními stranami. Hnutí pěti hvězd, které v průzkumech prudce padalo, se rozhodlo na situaci reagovat porušením jednoho ze svých základních slibů voličům: Nikdy nekolaborovat s levicí.

Salvini byl z vlády vyhozen a nahrazen jako koaliční partner nepopulární centro-levicovou stranou.

Ta hra má ale ke svému konci ještě daleko

Salviniho sice v Itálii odstavili od moci, ale pořád může být tím, kdo se směje naposled a nejlépe. Jako ministr si vysloužil úctu a popularitu nejen v Itálii, nýbrž po celé Evropě. Byl to on, kdo dokázal, že ilegální imigraci lze snadno zastavit, když se udeří na neziskovky pašeráků lidí. Italská vláda za jeho administrativy rovněž hrozila, že omezí financování pro OSN a že bude investovat nejméně 1 miliardu € do Severní Afriky, aby tam zabránili migrantům, snažícím se přeplavit do Itálie v jejich pokusech.

Tyto ale i jiné politiky z Ligy udělaly nejpopulárnější stranu s potenciálem vládnout buď sama, nebo dost možná spolu s národně konzervativními Bratry Itálie.

Může se toho stát ale ještě spousta. Příští všeobecné volby by měly přijít nejpozději v roce 2023 a do té doby se může italská politická scéna radikálně změnit. Ty nosné otázky a problémy s migrací a multikulturalismem vůbec neodeznívají. Národně populistické strany rostou všude po světě a nejpravděpodobnějším výsledkem příštích voleb tudíž bude ten, že příštím ministerským předsedou bude Salvini, a ten bude mít podobně robustní mandát jako v Británii ministerský předseda Boris Johnson.

by Tyler Durden

Tue, 01/07/2020 – 03:30

Authored by Onar Am via LibertyNation.com,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/populist-salvini-still-italys-most-trusted-politician

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec. Poslanec zvolený...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x