Free Porn
Úterý, 16 července, 2024
Home Nezařazené Babiš, Bárta: Zastavte pokrytecký boj s korupcí!

Babiš, Bárta: Zastavte pokrytecký boj s korupcí!

Je příznačné, že tuto mediální anti-korupční frašku začaly Věci veřejné, jejichž hlavním cílem při vstupu do politiky bylo oficiálně: Vyždímat z toho co nejvíc peněz pro ABL. I přes neustálou protikorupční mediální masáž to lidé očividně přestali baštit. Preference VV se pohybují nejspíš již pod preferencemi Strany svobodných občanů, která na svojí volební kampaň vydala tak setinu toho co VV.

Do boje proti korupci nově vytáhnul největší legální zloděj v ČR Andrej Babiš (ANO 2011), jehož firmy pravidelně každý rok v rámci dotací daňovým poplatníkům seberou závratné 3 miliardy korun! Vždy když tankujete do svého auta palivo vzpomeňte si na to, že každým litrem přispíváte Babišovi do kasičky na jeho biosložky. Jak sám nedávno Babiš u Krause prohlásil: „Největším problémem ČR je debilizace občanů.“ Jestli se tenhle člověk dostane do parlamentu, tak je evidentní, že jsme dospěli do finálního stádia.

Je frustrující sledovat, jak se náš stát ve jménu boje proti korupci mění rychlým tempem v orwellovského Velkého bratra (film 1984), který má naprostou kontrolu nad občanem a jeho financemi.

Přitom všechna navrhovaná řešení, snad kromě větší transparentnosti výběrových řízení, nic neřeší. Do jednoho kufříku se vejde miliarda v diamantech nebo 30 miliónů ve zlatých cihlách. Nikdo nezabrání tomu, aby si kufřík předali dva lidi v metru. Měl by stát zakázat držení diamantů a drahých kovů? NE!

Všechny ty nápady na zrušení anonymních akcií, zpřísněné dohledy nad financováním politických stran, registrem bankovních účtů jsou úplně zbytečné. Já vůbec nechápu blbce typu Kocourek, kteří kradou za bílého dne a ještě k tomu zneužívají svojí matku v domnění, že se nikdo nic nedoví. Všechny ty mediální kauzy, co dnes sledujeme, jsou jenom špička ledovce – ti nejblbější z nejblbějších, kteří se u korupce nechají chytit nebo jim tím někdo prostě zaplatí za odchod z politiky. To samé je to u politických stran. Myslíte, že není možné podpořit milióny politickou stranu bez toho, aby se jim to projevilo v účetnictví? Tak to jste naivky! (Mimochodem Babiš na Slovensku financoval tajně socialisty, kteří vyhráli)

Proč tedy vlastně všichni s tou korupcí bojují:

  1. Hloupí voliči se na to vždy chytnou a média to náležitě během kampaně podpoří
  2. Zlepší si tím kontrolu nad státními zakázkami. Sami sebe přeci korumpovat nemusí.
  3. Postarají se o to, aby se státní rozkrádání již příště nemohlo nazývat rozkrádáním a hlasováním v parlamentu to přejmenují na dotaci. Potom již nikoho nemusíte korumpovat. Přišli jste si pro svojí biopalivovou dotaci, kterou si zasloužíte když bojujete proti globálnímu oteplování, že pan Babiš?

A co je tedy řešení?

To je jednoduché – neléčit příznaky, ale příčiny. Příčina je to, že stát dělá věci, které by vůbec dělat neměl. Pokud se podíváme pozorně, tak zjistíme, že má desítky zbytečných a někdy dokonce škodlivých úřadů a provádí tisíce nesmyslných věcí. Takové prostředí je korupčním rájem.

Jeden příklad za všechny: Sčítání lidu 2011 – korupce při výběru tiskárny, korupce při výběru softwaru. Zamyslel se vůbec někdo (kromě Svobodných) nad tím jestli samotný proces sčítání není masivní vyhazování peněz daňových poplatníků? Ne, do médií se dostane akorát naštvaný majitel Unicornu, který neměl výběrové řízení na software tak dobře podchycené (zkorumpované) jako jeho konkurence. Kdyby nebylo sčítání, nebyla by ani korupce.

Podívejte se na desítky dalších nesmyslných položek státního rozpočtu. Zjistíte, že vyrovnat státní rozpočet ve skutečnosti není žádný problém.

Zbrusu nově si také můžete vyzkoušet, jaký konkrétní dopad, by mělo jejich vyškrtnutí, na vaší peněženku.

Vyrovnání státního rozpočtu a rozumné reformy už nejsou otázkou rozmaru jedné malé politické strany ale otázkou národního přežití na počátku éry státních bankrotů.

Vít Jedlička je člen Svobodných a zakladatel serveru Reformy.cz

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
42
0
Would love your thoughts, please comment.x