Čtvrtek, 23 května, 2024
Home Nezařazené Babiš, špíny se nezbavíš!

Babiš, špíny se nezbavíš!

Musím se krátce vyslovit k nejnovější hvězdě české politické scény ještě dříve, než dorazí Babiš s pytlem a taky si mně koupí.

Vypadá to, že Babiš nakupuje “nezávislé” weby jako housky. Poslední akvizice jsou skupina Vyměňte politiky (odkaz zde) a “antikomunistický” aktivista Šinágl, kterého podle všeho exkomunista a estébák Babiš doslova uhranul. Musím tedy spěchat, než se Babiš dostaví a učiní mi nabídku, na kterou se neříká ne, například doživotní dodávky švindlnafty značky Zničsipumpu.

Andrej Babiš se poslední dobou profiluje jako majitel pekáren Penam a o svých dalších podnikatelských projektech přímo nehovoří.  Víte, že se do pečiva přidává močovina ke zvýšení křupavosti? I praseti je pak z toho těžko. Přitom ale existuje něco, co nás s Babišem spojuje, a to dokonce úplně všechny bez ohledu na to, zda jezdíme autem nebo ne, kojence i důchodce. Ano, biopaliva. Kdysi jsem si dal tu práci a spočítal jsem, že nás biopaliva stojí každého ročně 600 Kč v ceně paliv a za uplynulý rok dalších asi 1500 Kč z daní na dotace do politického projektu biopaliv, protože ona nejen že nejsou kvalitativně srovnatelná, ale také nejsou ekonomicky udržitelná.

Andrej Babiš spoléhá na to, že lidé mají krátkou paměť a já se rozhodl tento nedostatek napravit a připomenout události z jara 2010. Dne 27.5.2010 se sešla řádná schůze sněmovny, která byla tou dobou již rozpuštěná. Svolána byla 19.5.2010 a celé to velmi spěchalo, protože to byla poslední schůze sněmovny před volbami. Jedním z nemnoha bodů k projednání byl i zákon o ochraně ovzduší, do kterého byl iniciativou Strany zelených vsunut bod, který s ochranou ovzduší souvisí jen velmi okrajově, totiž navýšení obsahu biosložek v palivu. Na schůzi 27.5.2010 měli poslanci za úkol přehlasovat prezidentské veto. Kdyby se tak nestalo, nebo kdyby zákon nechali být, všechno by se vrátilo zpátky a veškeré úsilí vynaložené na protáhnutí tohoto zákona legislativním procesem by přišlo vniveč, protože by se to vracelo na začátek a Andrej Babiš by zhodnotil své investice do biopaliv o něco později. Pro zákon zvedaly ruku poslanci všech parlamentních stran.

Celou situaci komentoval František Matějka zde.  Hned v druhém odstavci Matějkova článku najdete tuto větu:

Andrej Babiš si před pár dny pozval předsedu Svobodných Petra Macha a “přemlouval” ho, aby Svobodní přestali šít do věcí, které se točí kolem biopaliv. Petr Mach trval na tom, že biopaliva jsou drahý omyl sloužící pouze výrobcům biopaliv na úkor všech spotřebitelů a schůzka skončila.

Sám Petr Mach tuto událost komentoval několikrát, například zde. Je zjevné, že Mach od té doby leží Babišovi v žaludku, patrně bude jeden z mála, kdo se nepodvolil. Ve své výzvě, kterou jsem dlouho považoval za nějaký humoristický text, napsal tuto větu:

Paní Bobošíková s Machem a Bátorou připravují další politickou kariéru pana prezidenta a lobbisté si mnou ruce. Jednání tripartity jsou bez konkrétních závěrů, demonstrace odborářů politici neberou vážně, a tak nepřinášejí žádné výsledky. A pan prezident Klaus nad tím spokojeně trůní a říká, že korupce je u nás stejná jako ve státech kolem nás, a žádá tvrdá data.

Samozřejmě nemusíte Machovi věřit, říkat si, že si to celé vymyslel s úmyslem Babiše poškodit, což ovšem nezní moc realisticky.

Dá se říci, že poslanci tehdy zobali Babišovi z ruky. Ten zákon byl nejokatější a také nejdražší vítězství lobbismu v Kocourkově. Přístup poslanců byl velmi pragmatický, výstižně ho v rozpravěshrnula jakási ovarová hlava z ČSSD:

“Nedělejme si iluze. Je to o lobbingu, je to o tom, jestli budeme žít my, nebo někdo jiný!”

Sice se stává, že jednotliví poslanci nebo celé poslanecké kluby hlasují pro nějaký zákon na základě ovlivnění lidmi jako Babiš, ale aby jeden zloděj donutil sněmovnu se sejít, to je myslím docela unikátní i na Kocourkov. Takto to komentoval Ladislav Jakl (v souvislosti s tématem korupce):

„Za dvacet let historie české demokracie se stalo pouze jednou, a to loni, že už rozpuštěná poslanecká sněmovna se den před volbami sešla, aby zvrátila prezidentovo veto zákona, z kterého mnozí lidé tohoto typu mají velké profity. Být na místě tohoto pána, tak bych asi tak ještě 600 let na toto téma mlčel“

Od té doby se některé věci změnily. Strana zelených šla do háje, ČSSD se poněkud obměnila a ODS má svoje vlastní kmotry. Taky “se přišlo” na to, že biopaliva první generace jsou skutečně drahý omyl, ze kterého nemá nikdo nic pozitivního – tedy kromě lidí jako Babiš. Je jen otázka času, kdy bude s tímto byznysem ámen. Vliv Babiše buď zeslábl a potřebuje ho získat jinak, anebo, a to mi připadá pravděpodobnější, potřebuje prostě nahromadit moc, aby mohl silněji zmáčknout citrón a dostat z něj to, co v něm ještě zbylo.

Tolik tedy k problematice naší nové politické hvězdy. Nyní, dva měsíce poté, co hvězda vystřelila na oblohu, jsem nikde neviděl program té babišostrany. Strana nemá žádné orgány kromě toho jednoho, podle všeho žádné členy, ale je vidět a slyšet úplně všude. Ale až se ten program narodí, tak v něm určitě nebude chybět podpora biopaliv.

Je mi nejasné, jaké řešení chce tento pán naší zemi nabízet, každopádně každý, kdo svěří Babišovi svoje sympatie, vystavuje sobě certifikát prvotřídního hejla.

Ještě mám pro vás jeden hint. Dostal jsem tuto informaci z více zdrojů a je podle všeho pravdivá. Pokud vašemu motoru nešmakuje Babišův biolíh, nebo si nechcete zničit auto (ještě pořád jsou na trhu nová auta, jejichž palivový systém na biopaliva nikdo netestoval, potenciálně je tak mohou biopaliva zničit a nepůjde to reklamovat) tankujte palivo OMV Carrera 100, které neobsahuje biolíh, ale ETBE. ETBE je chemická látka vyráběná z biolihu, ale není to biopalivo, je to výsledek regulérního chemického zpracování. ETBE nepohlcuje vodu, směs ETBE a benzínu je stabilní a ETBE má vyšší energetickou hodnotu. Má to význam zejména tehdy, pokud se chystáte váš vůz např. na zimu odstavit.

Vyšlo na dfens-cz.com 11.12.2011 D-FENS

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
35
0
Would love your thoughts, please comment.x