Free Porn
Pondělí, 15 července, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS LGBTQI Belgická progresivní vláda zavádí třetí gender „X“

Belgická progresivní vláda zavádí třetí gender „X“

Nová belgická vláda má v úmyslu zavést genderovou neutralitu pro tzv. „ne-binární“ lidi

Nová belgická vláda má v úmyslu zavést genderovou neutralitu pro tzv. „ne-binární“ lidi. Dosáhnout toho chce zavedením oficiální identifikace „X“, aby posloužila lidem, kteří se neidentifikují s tím, že jsou mužem nebo ženou.

Belgický ministr spravedlnosti Vincent Van Quickenborne řekl, že jedním z cílů nové vlády je zřídit lidem právo, aby si určili svůj gender sami. Van Quickenborne to oznámil v programovém prohlášení. Loni místní ústavní soud konstatoval, že pro trans-genderové lidi by měly existovat daleko benevolentnější zákony než dosud.

Ústavní soud oznámil, že současný zákon, který od roku 2017 změnit své pohlaví, neodůvodnitelně pokračuje v uvádění jen mužů a žen, což je podle nálezu soudu diskriminující; zákon tudíž musí vzít v úvahu práva jedinců na sebe-určení.

„Budeme v parlamentu protlačovat změnu legislativy tak, abychom genderový zákon uvedli do souladu s rozhodnutím ústavního soudu,“ řekl podle Brussels Times ministr Van Quickenborne.

Podle tohoto ministra spravedlnosti budou tyto změny eticky velice eticky citlivým tématem. „Doufám, že debata v parlamentu se povede otevřeným a flexibilním stylem,“ řekl Van Quickenborne v očekávání tlaku zvláště od konzervativních zákonodárců.

Tento krok směrem k větší tzv. genderové neutralitě přichází v době, která je pro LGBTQ komunitu v mnoha zemích světa kriticky důležitá, uvádí Brussels Times. Země jako Švédsko nebo i Čína už Belgii předběhly přinejmenším z hlediska inkluzivní genderové neutrality, kdy obě země schválily první zákony o genderovém přeurčení v 70. letech. Belgie je však pionýrem z hlediska vrcholných politických pozic obsazených LGBTQ lidmi.

V roce 2011 byla Belgie první zemí, co měla otevřeně homosexuálního ministerského předsedu v moderní historii Elio Di Rupo, který je teď ministerským předsedou Valonska. Letos se také stal prvním trans-genderovým politikem Evropy místopředseda vlády Petra De Sutter.

Náhledový obrázek: Účastníci belgického pochodu hrdosti gayů v Bruselu v duhových maskách v sobotu 14. května 2016. (AP Photo/Geert Vanden Wijngaert)

November 11, 2020

editor:REMIX NEWS

author:ECHO24, JKR

via:ECHO24.CZ

Zdroj: https://rmx.news/article/article/belgian-progressive-government-to-introduce-third-gender-x

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x