Free Porn
Pátek, 14 června, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Belgie byla nucena odškodnit radikální islamistické vězně

Belgie byla nucena odškodnit radikální islamistické vězně

Belgický soud přinutil Belgický stát, aby odškodnil radikální islamisty v řadách vězňů za politiku jejich izolace od zbytku vězňů zaměřenou na to, aby jim zabránila šířit jejich radikalizaci.

Tento soud nařídil státu, aby vyplatil islamistickým radikálům ve vězeních v Ittre a v Hasseltu jedno euro za každý den odškodnění za to, jako byli izolováni od ostatních vězňů se zdůvodněním, že toto zařízení, které bylo původně navrženo pro krátkodobou izolaci, neodpovídá běžným podmínkám v jiných částech vězení, hlásí R TBF.

Tyto sekce v Belgii známé jako „D-Radex“ se nazývali žalářem v žaláři a byly původně navrženy, aby se tam umístili radikální muslimové, kteří rekrutují a radikalizují ostatní.

Soudce v tomto případě argumentoval, že podmínky v oblastech D-Radex, k nimž patří například omezení na používání telefonu stejně jako omezení času na cvičení a jiná omezení představují „zvláštní bezpečnostní systém pro určitá individua“, ač mají mít pro vězně určité postupy a práva.

Soud tvrdil, že program D-Radex „měl ve skutečnosti ten dopad, že vyřadil žadatele z možnosti, aby mohli požívat toho, co mají zaručeno ze zákona,“ což bylo spojeno s tímto zvláštním systémem bezpečnosti pro určitá individua.

Belgie je jen jednou z mnoha evropských zemí, která se potýká s hrozbou islamistické radikalizace ve vězeních. V prosinci tvrdila národně bezpečnostní zpráva Belgie, že země se kvůli šíření radikální islamistické ideologie ve vězeních potýká „s vlnou džihádismu.“

„Bereme-li v úvahu přetrvávající tendenci k recidivě u těch, co bývali zadržováni za terorismus, ani nemluvě o radikalizaci před tím běžných kriminálníků, tak musíme dospět k názoru, že Belgie se i nadále bude potýkat s latentní hrozbou terorismu dost dlouho i v budoucnosti,“ uvádí tato zpráva.

Belgie není jedinou zemí, které navrhla izolovat islámské radikály. V roce 2017 také Británie v HMP Frankland u Durhami vytvořila „vězení uvnitř vězení,“ aby tak vzdorovala vlivu radikálů.

Také ve Francii je ve vězeních po celé zemi také hlavním problémem radikalizace. Do konce roku se očekává, že budou z vězení propuštěny stovky v nich radikalizovaných vězňů, jak to uvádí francouzská ministryně spravedlnosti Nicole Belloubet.

Jean-François Monier/AFP

CHRIS TOMLINSON

16 May 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/05/16/belgium-forced-to-compensate-radical-islamic-prisoners/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x