Ani nově se do úřadu vrátivší britský ministerský předseda Boris Johnson, ani nikdo z vládních ministrů se nezúčastní příštího Světového ekonomického fóra v Davosu, řekl britský činitel.
Tento krok přichází v patách amerického prezidenta Donalda Trumpa, který jak už Breitbart News referoval, ve své administrativě zavedl podobný zákaz účasti na tomto lednovém globalistickém potlachu.
„Nám dělá starosti to, že 800 000 velkých amerických pracujících nedostává výplatu, a je třeba zajistit, že prezidentův tým bude pomáhat tam, kde je to zapotřebí, zdůvodnil prezident Trump své zrušení vyslání delegace na Světové ekonomické fórum ve švýcarském Davosu,“ sdělila v té době tisková tajemnice Bílého domu Sarah Sanders.
Nyní hlásí Jason Groves z Daily Mail, že mu britská vláda řekla: „My se zaměřujeme na práci pro lidi, ne na popíjení šampaňského s miliardáři,“ uvádí City AM.
Účastníci tohoto shromáždění na něj pohlíží jako na premiérovou akci budování kontaktních sítí v globálním kalendáři a to každoročně probíhá v luxusním švýcarském letovisku.
Ač se teď Johnson nadšeně účasti na této papalášské žranici zříká, tak se této žvanírně světových finančních a politických elit předtím tolik nevyhýbal.
Jako starosta Londýna tam byl nejméně dvakrát, aby na účastníky naléhal, že mají do Británie investovat kapitál.
„V Davosu si jen hodíte snowball, abyste zašli na koktejl-party a hned narazíte na někoho s investičním fondem do veřejných majetků, kdo vám zafinancuje kousek infrastruktury,“ řekl v roce 2013 novinám Sunday Telegraph. Ve stejném roce BBC informoval, že Davos je „ohromná skvadra velkých ego účastnících se na gigantické orgii vzájemného zbožňování.“
Tato akce je rovněž složením holdu, při němž se křiklavě předvádí podlézavost ke korporacím.
Webová stránka WEF odhalila, že roční členství (které se vyžaduje, abyste si do Davosu mohli koupit lístek) vychází na více než 60 000 US $, podle „úrovně zapojení“ dané instituce nebo společnosti.
Na vrcholu je 100 „strategických partnerů“, což jsou společnosti jako Accenture, Barclays, Deloitte, KPMG a Unilever – které za roční členství platí asi 600 000 US $, což je opravňuje, aby si koupily přístupy na všechna sezení pro sebe a pět kolegů, včetně speciálních privilegií. Ale i ti si stejně musí na tuto akci ještě koupit konečnou vstupenku.
Loni v lednu se do Davosu a na sousední letiště ve Švýcarsku slétlo nejméně 1 500 soukromých tryskáčů, aby tu pak mluvili o globální klimatické změně – než se rozhodli, že nastal čas k naléhání na ty, co běžně někam létají, aby přehodnotili své plány nasedat do komerčních letadel při pracovních cestách a rodinných dovolených.
Matt Dunham – WPA Pool/Getty
17 Dec 2019