Free Porn
Neděle, 21 července, 2024
Home Nezařazené Bristské ministerstvo financí potvrdilo, že na Bilderbergu se jednalo o oficiální politice...

Bristské ministerstvo financí potvrdilo, že na Bilderbergu se jednalo o oficiální politice a ekonomice Velké Británie

Doporučujeme zhlédnout: Film: Bilderberg 2013 – Myslí si, že nám vládnou

V červnu 2011 během konání Bilderbergu v St.Moritzu ve Švýcarsku poslal britský aktivista Jake Bexx na britské ministerstvo financí žádost o informace týkající se detailů pobytu ministra financí George Osborna na Bilderbergu. Po dvou letech tahání se s úřady dostal rozvláčnou odpověď, jež se dá shrnout takto: Informace nedostanete, protože se týkají záležitostí podstatných pro britskou politiku.

Text z Jekeova blogu:

Konference Bilderberg 2011 – dokumenty FOI

‚Musíme být k lidem, jimž sloužíme, otevření a transparentní.‘ – George Osborne – 2009
Od roku 2011 jsem zaklesnutý v bitvě s ministerstvem financí kvůli účasti George Osborna na konferenci ve Svatém Mořici ve Švýcarsku. Místo, aby mi řekli, že tu informaci nemají (což předpokládám), tak kdokoliv, kdo mi odpovídal, nejspíš neinformovaný zevnitř, mi tvrdil, že informace týkající schůzky Bilderbergu MAJÍ.

Pro ty, kdo si to neuvědomují, tak Zákon o svobodném přístupu k informacím (FOI) je nejspíš nejdůležitější částí legislativy této země, pokud ne rovnou světa. Poskytuje běžným občanům právo na přístup k jakékoliv zaznamenané informaci počínaje svazky místní správy až po dokumenty o životním prostředí. Ten seznam je doslova nekonečný. Použil jsem ho, abych viděl, jak ti hoši, kteří nosí UK kreditní karty, tráví svůj čas mimo dohled na tajných schůzkách v Alpách.

Abych to zkrátil, zatím to u mě bylo maximálně od šesti do osmi měsíců, co ten proces trval od začátku do konce, podle toho, jak daleko člověk jde. Tahle časová lhůta je v rámci požadavku FOI. Orgán, kterého se ptáte na informaci, ze zákona odpovídá za to, že vám informaci poskytne v rámci určitých termínů. Ministerstvo financí této lhůtě nevyhovělo. Mohu si jen představovat, jak to zdržovali.

Takže po dvou letech, nikoliv šesti měsících boje s ministerstvem financí o tuto informaci a po konečném vyslání stížnosti do Kanceláře informačních komisařů ICO, jsem dostal dvanáctistránkový dokument od ICO nastiňující důvody, proč mi tuhle informaci nepovolili získat. Když vám nedají informaci, o kterou žádáte, tak se ohání tím, co nazývají výjimkou ve vašem případě. Po mně vrhali všemi výjimkami pod sluncem. Opravdu nechtěli, aby se mi ta informace dostala do rukou, nebo vůbec do něčích rukou.

Když jsem dostal ten dvanáctistránkový dokument a pročítal jsem ho poprvé, byl jsem zklamán. Dva roky mého života, co jsem tomu obětoval, kvůli čemu? Vůbec žádná informace? Mysleli si, že když mi řeknou, kolik ten výlet do Švýcar stál, že mě umlčí. Po všech těch výdajových skandálech to vypadalo, že si myslí, že to je všechno, o co lidé stojí. Nemohl bych se zajímat méně o náklady jeho osobního výletu. Pak mi ale někdo řekl, abych četl mezi řádky. Zase jsem to přečetl, mezi řádky, a to, co jsem dostal, bylo všechno to, co jsem potřeboval. Svým způsobem mi v pokrouceném provedení ve skutečnosti prozradili důvody, proč mi tu informaci nemohou dát. A ta informace je nejspíš zrovna tak vypovídající, jako kdyby mi poskytli to, o co mi šlo.

To, co si přečtete, nebylo nikdy uvolněno, a z toho, co jsem pochopil, se to nikdy před tím nestalo. Požadavek FOI týkající se Skupiny Bilderberg došel až do Kanceláře informačních komisařů.

Níže naleznete moje tři dokumenty vztahující se ke korespondenci s Jeho výsostí ministrem a s Kanceláří informačních komisařů datující se od června 2011.

DOCUMENT #1 – THE INITIAL REQUEST

Svůj původní požadavek jsem poslal 13. června 2011, den po skončení této konference. Všimněte si, že jsem svou první odpověď dostal 12. července 2011. 20 pracovních dnů na odpověď bylo překročeno o den. Nebudu kvůli tomu brečet.

Též si všimněte strany 2:

‚Ministerstvo není držitelem žádné další informace vztahující se k diskusím ministra na Bilderbergu.‘

DOCUMENT #2 – THE EXEMPTIONS

To, čeho si tu musíte všimnout, jsou výjimky uvedené ministerstvem, proč mi tu informaci neuvolní.

Část 27(1)(b) – Informace je informací, na kterou se vztahuje výjimka, když to, co je prozrazeno podle tohoto zákona, by vyvolalo předpojatost nebo by ji nejspíš vyvolat mohlo ohledně vztahů mezi Spojeným královstvím a kteroukoliv mezinárodní organizací nebo mezinárodním soudem.

Část 29 (1)(a) – Na informaci se vztahuje výjimka podle tohoto zákona, když by vyvolala nebo by nejspíš vyvolat mohla předpojatost v ekonomických zájmech Spojeného království nebo kterékoliv části Spojeného království.

Ale teď šlehačka na dortu?

Část 35(1)(a) – informace vztahující se k formulaci nebo vypracování vládní politiky.

Počkejte moment. Copak oficiální webová stránka Bilderbergu (www.bilderbergmeeting.org) neuvádí:

‚…nenavrhuje se žádná rozpracovaná agenda ani rezoluce, o ničem se nehlasuje a nevydává se žádná politické prohlášení.‘

Ale i kdyby došlo k nějakým pochybnostem, že se na to vztahuje výjimka podle 35(1)(a), Část 36 (2)(b)(i) by se na to vztahovat mohla. V této výjimce se uvádí:

Část 36 (2)(b)(i) – se zabývá volným a upřímným poskytnutím rady.

Ta se cituje ve druhém a třetím odstavci strany 4.

‚Některé informace z aktuálních ministrových diskusí rovněž obsahují prvky, které jsou zamýšleny jako informace o budoucí vládní politice.‘

‚O těchto informacích Komisař uznal, že rozpracování politiky vyžaduje určitou míru svobody, jež umožní efektivní pracovní proces, a že je ve veřejném zájmu ochránit informace, jejichž uvolnění by mělo nejspíš poškozující dopad na probíhající formulaci politik.‘

Pro ty z vás, co si myslí, že to je jen žvatlání, už si to nemyslete. Pořád sice existuje nepatrná šance, že by to mohlo být žvatlání. Ale abych byl upřímný, všechny ty naděje se rozplynuly v den, kdy jsem obdržel tento e-mail.

DOCUMENT #3 – THE ICO REVIEW

Kvůli neuspokojivé odpovědi od ministerstva, bylo další fází přednést to Kanceláři informačních komisařů (ICO). Počátkem letošního roku jsem nakonec dostal 12 stránkový dokument, který byl v této záležitosti posledním slovem. Mohl bych to přednést tribunálu prvního stupně, ale po dvou letech jsem už unavený a nechci už pokračovat cestou, která nejspíš skončí tak, že mě bude stát spoustu peněz.

Jak jsem předpokládal, ICO stranila ministerstvu a tuto informaci zadržela. Na 12 stránkách rozpracovává větší podrobnosti ohledně toho, proč byly ty informace zadrženy, ale nevrhá o moc více světla na tuto záležitost, než k tomu došlo při předchozích vnitřních revizích.

SOUHRN

To, co tu máme, jsou tři dokumenty, které viděla jen hrstka lidí. Důvod, proč jsem je ještě nepublikoval, spočíval v tom, že jsem čekal na správný okamžik. Teď, když je UK domovem Bilderbergu 2013 a když se rozpoutává tisková smršť, teď to vypadá na ten správný okamžik, pokud takový někdy je.

Teď už nelze o Skupině Bilderberg prohlašovat, že to je ‚žvanírna‘ nebo ‚diskusní fórum‘. Nemusí to být přímo, ale těchhle pár papírů dokazuje, že ať si uvnitř této konference povídají, o čem chtějí, tak to přímo ovlivňuje politiku na nejvyšších úrovních vlády.

Při tom je ironické to, že jak Osborne, tak Camerone se jeví jako advokáti transparentnosti. Po skandálu s výdaji poslanců a později u lobbovacího skandálu veřejnost zjevně více transparentnosti potřebuje.

V září 2010 v Observeru David Cameron naskočil na tu alegorickou káru transparentnosti:

„Ti u moci už příliš dlouho dělali rozhodnutí za zavřenými dveřmi, informace uvolňovaly zahalené do žargonu a lidem odpírali právo volat je k odpovědnosti. Tato koalice tuto kulturu rozráží bourací koulí – a ta se nazývá transparentnost…“

George Osborne, když se v roce 2010 oficiálně stal ministrem financí, řekl:

‚Už jsme začali s realizací agendy té nejradikálnější transparentnosti, jakou tato země kdy viděla.‘

David Cameron se v květnu 2010 uchýlil k prohlášení:

„Chci se do toho pustit tím, že začneme s tou revolucí transparentnosti, kterou plánujeme. Časem chci, aby naše vláda byla tou nejotevřenější a nejtransparentnější na světě.“

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček Zdroj: http://size13films.blogspot.cz/2013/06/size13-films-exclusive-bilderberg-2011.html

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Globální průšvih se rozbíhá v České republice, Česko zveřejnilo data vyzrazující smrtonosnost COVID vakcín

Během časů pandemických lockdownů a krátce poté se ozývaly četné hlasy, že se naprosto přehlíží rizika a škody přinesené drakonickými proti-epidemickými opatřeními oproti jejich...

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
9
0
Would love your thoughts, please comment.x